Nugalėtojų laurai - už išpuoselėtą aplinką ir išsaugotas praeities vertybes
2012-11-27

Lazdijų r. Daugiau kaip 30 pretendentų dalyvavo etnografiškiausios, inovatyviausios sodybos ir geriausiai tvarkomos gyvenvietės bei įstaigos Lazdijų rajonekonkurse. Jis, pasak komisijos pirmininko Algimanto Pipiro, buvo vykdomas ne iš viršaus, o iš apačios - pretendentus siūlė ne valdininkai, o vietos gyventojai.

Etnografiškiausios sodybos kategorijoje varžėsi 8 nominantai. Nugalėtoja pripažinta Avižienių kaimo (Šlavantų seniūnija) gyventojos Julės Vaikšnorienės sodyba. Jos gyvenamasis namas šiemet sulaukė jau 100 metų, šalia jo stovi kryžius, šulinys su svirtimi, sodyboje gyvena gandrai.  Darželyje auginami senoviniai prieskoniniai, vaistingieji augalai, tradicinės Dzūkijos krašto gėlės. Be to, pati J. Vaikšnorienė yra puiki audėja, siuvinėtoja. Vertinimo komisija šiai sodybai skyrė 48 balus iš 50 galimų.

Etnografiškiausios sodybos šeimininkė Julė Vaikšnorienė iš Šlavanatų seniūnijos

Inovatyviausios sodybos šeimininku tapo Gintautas Kūlokas iš Vidzgailų kaimo (Būdviečio seniūnija), aplenkęs 6 varžovus. Pagrindinis sodybos pastatas iškilęs ant Kūlokų giminės senųjų namo pamatų. Sodybos rekonstrukcijai naudotos originalios medžiagos - carinės Rusijos laikus Lietuvoje primenančios plytos ir  vietinių miškų mediena. Šios šeimos giminės praeitį menantys daiktai saugomi specialiame muziejuje. Sodybos ansamblyje apstu įvairių skulptūrų, yra vyno rūsys, pirtis, kubilas, įrengtas medžioklės kambarys. Šalia auginami elniai, muflonai ir danieliai. Įspūdingai ir didingai atrodo iš vietinių riedulių pastatytas 5 metrų aukščio giminės kryžius. Vertinimo komisija G. Kūloko sodybai skyrė 48 balus.

Geriausiai tvarkomųįstaigų nominacijoje pirmoji vieta skirta Veisiejų technologijos ir verslo mokyklai, vadovaujamai direktoriaus Stasio Saladinsko. Mokyklos teritorija užima 12 ha plotą, čia akį traukia  skulptūrų gausa, tvarkingi sporto aikštynai, originalūs gėlynai, puoselėjami įvairių rūšių augalai, dekoratyviniai krūmai. Mokykla kiekvienais metais skiria laiko ir lėšų teritorijai tvarkyti. Vertinimo komisija jai skyrė 49 balus.

Mažiausiai pretendentų rungėsi dėl geriausiai tvarkomos rajono savivaldybės gyvenvietės vardo. Jų buvo vos trys - Seirijų miestelis, Avižienių gyvenvietė ir Veisiejų seniūnijos Dugnų gyvenvietė.  Šioje nominacijoje laimėjo Seirijai. Šis miestelis yra ne tik Seirijų seniūnijos, kuriai vadovauja energinga seniūnė Česlova Šmulkštienė, bet ir viso rajono vizitinė kortelė. Jau ne vienerius metus Seirijai garsėja gražiais gėlynais, išradingai tvarkomomis viešosiomis erdvėmis. Šalia bažnyčios pradėtas sodinti Senjorų parkas, originaliai įrengtos poilsio zonos. Miestelį puošia daugybė medžio skulptūrų.

Lazdijų rajono meras Artūras Margelis apdovanojo Seirijų seniūnę Česlovą Šmulkštienę

„Konkurso dalyviai geranoriškai priėmė komisijos narius, parodė viską, ką turi geriausio ir gražiausio savo sodybose, įstaigose ar gyvenvietėse. Džiugu, kad žmonės neabejingi juos supančiai aplinkai, saugo ir puoselėja praeities prisiminimus, puošia sodybas etnografiniais elementais", - kalbėjo rajono savivaldybės administracijos atstovas ir komisijos pirmininkas A. Pipiras.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai