Nebeūkininkaujantiems joniškiečiams bankrutuoti neleidžia teismas
2013-07-24

Joniškis. Teismas atmetė Linos ir Egidijaus Pocių ieškinį dėl bankroto bylos iškėlimo. Kaip toliau elgsis ne pirmą mėnesį teismų karuselėje besisukantys nebeūkininkaujantys ir valdą išregistravę joniškiečiai, kol kas neaišku.

Joniškio apylinkės teismas liepos 1-ąją nepriėmė ūkininkų Egidijaus ir Linos Pocių ieškinio dėl  bankroto bylos iškėlimo. Motyvas – įstatymai numato tik vieno asmens bankrotą. Šiaulių apygardos teismas paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo nutartį ir bankroto siekiančių joniškiečių bylą grąžino į Joniškio apylinkės teismą.

„Teismas kol kas neleido ūkininkams bankrutuoti, tiesiog reikia pašalini trūkumus ir prie bylos bus galima grįžti. Bylose dėl fizinio asmens yra specifinis subjektas – fizinis asmuo. Fizinių asmenų bankroto įstatyme nėra numatyta, kad ieškinys dėl fizinio asmens bankroto gali būti pareiškiamas bendrai kelių ieškovų”, – bylą grąžinus Joniškio apylinkės teismui, sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Išnagrinėjęs grąžintą bylą, Joniškio apylinkės teismas vis dėlto iš veiklos pasitraukusiems E. ir L. Pociams bankrutuoti neleido.

Egidijus ir Lina Pociai teismui teigė, kad 2009 metais pradėjo ūkininkauti, skolos susidarė, nes ūkis plėtėsi, tačiau veikla buvo nuostolinga. Kokio dydžio skolų turėjo ūkininkai, kol kas sužinoti nepavyko.

Byloje trečiaisiais asmenimis dalyvauja SEB bankas, DNB, „Swedbank“, žlugę bankai „Snoras“ ir Ūkio bankas, vartojimo kredito bendrovės „4finance“, „General Financing“, „BigBank“, taip pat Ekonominės veiklos plėtros agentūra bei Nacionalinė mokėjimo agentūra.

Turimais duomenimis, L. ir E. Pociai šiuo metu jau nebeūkininkauja ir yra išregistravę valdą. ES Kaimo plėtros parama šiems ūkininkams nebuvo patvirtinta, sutartys nepasirašytos. Tačiau jie gavo tiesiogines išmokas. Prieš kelerius metus Europos teisingumo teismas paskelbė nuostatą, neleidžiančią viešinti informacijos apie fizinius asmenis, todėl Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) nesutinka atskleisti informacijos apie E. ir L. Pociams nepagrįstai išmokėtą paramą.

„Remiantis teisės aktų nuostatomis, NMA per 12 mėnesių nuo skolos grąžinimo termino pabaigos turi pradėti grąžintinų lėšų išieškojimo teisminiu būdu procedūras. Šiuo metu, pasak mūsų teisininkų, tokios procedūros dar nėra pradėtos“, – teigė NMA Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė Mileikaitė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai