Nacionalinė žemės tarnyba tikrina išvadų dėl žemės grąžinimo teisėtumą
2012-07-09

Vilnius, liepos 9 d. Per pirmąjį 2012 metų pusmetį Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Rizikų valdymo ir veiklos kokybės užtikrinimo skyriaus specialistai patikrino 466 neįgyvendintų išvadų parengimo teisėtumą Kauno, Šiaulių ir kituose rajonuose.

Nustatyta, kad 5,7 proc. visų patikrintų išvadų (27) buvo parengtos ir patvirtintos galimai pažeidžiant Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo ir šio įstatymo įgyvendinimo tvarkos nuostatas.

27-iose reikalavimų netitinkančių išvadose nustatyti skirtingi pažeidimai. Kai kuriose nuosavybės teisių atkūrimo bylose nėra giminystės ryšį su buvusiu savininku įrodančių dokumentų, nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų, kai kurios išvados parengtos dubliuojant pretendentus, turinčius teisę atkurti nuosavybės teises į žemę, taip pat dokumentuose klaidingai nurodyti žemės plotai ar vertė.

Nacionalinė žemės tarnyba penkiose išvadose patikslino klaidingai nurodytus žemės sklypo plotus ar vertes, viena išvada buvo panaikinta, o dėl devynių išvadų buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo ir dėl išvadų panaikinimo.

Likusioms dvylikai išvadų vykdomas papildomas jų parengimo ir patvirtinimo teisėtumo vertinimas.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai