M.K. Čiurlionio fondo nominacijos pasiekė ūkininkus
2017-12-11

Vilnius. M. K. Čiurlionio fondas, dar 2007 metais įsteigęs „Šviesuolio"“nominaciją pagerbti šviesius tautos žmones ir jų darbus, šiemet atsigręžė į ūkininkus. Garbingos nominacijos už viso gyvenimo nuopelnus šiemet skirtos penkioms ūkininkų šeimoms iš Rietavo, Skuodo ir Joniškio.

Neseniai pagerbta Joniškio rajono ūkininkė Gražina Pranciulienė ir šeši suaugę jos vaikai. Kaime įsteigtas Pranciulių augalinkystės centras, kuriuo rūpinasi keturi ūkininkės sūnūs. Sunkius likimo išbandymus patyrusi (slaugo dvi neįgalias suaugusias dukras) G. Pranciulienė yra įkūrusi Viešpaties gailestingumo parką.

Keturi ūkininkės sūnūs prie žemės darbų priprato nuo mažens. Grįžę iš mokyklos kasdien turėjo padėti prižiūrėti gyvulius, vėliau - padėti arti laukus ar nuimti derlių. Dabar jie turi 120 ha nuosavos ir 400 ha nuomojamos žemės.

Vaderstad 12 05

Neseniai pagerbta Joniškio rajono ūkininkė Gražina Pranciulienė, apdovanojimas įteiktas keturiems jos sūnums ūkininkams. M. K. Čiurlionio fondo nuotrauka

Šiemet „Šviesuolio" laureatu taip pat tapo Rietavo ūkininkas Stanislovas Antanas Jurkus. Žemės ūkiui jis paskyrė visą gyvenimą. Po agronomijos studijų dirbo kolūkyje, o 1990 m. Lėgų kaime įkūrė savo ūkį, kurį dabar valdo kartu su sūnumis. Iš viso jiedu su žmona Aniceta Danute išaugino penkis vaikus - du sūnus ir tris dukras.

Ūkininkas modernizavo savo mišrų ūkį, įsigijo modernios technikos ir jau keleri metai savo ūkyje noriai priima visus, norinčius organizuoti lauko dienas, seminarus, kitus renginius, priima vaikų ekskursijas.

Jau šią savaitę fondo atstovai lankysis Skuode, kur pasveikins šio krašto ūkininkus: Laimą ir Virgį Mitkus, Viliją ir Adoma Statkus, Janiną ir Edvardą Karečkas.

Pasak fondo atstovės Aleksandros Chackevičiūtės, „Šviesuolio" idėjai mintį davė pats M.K. Čiurlionis, jo gyvenimas, kūryba.

„Jo tapybos darbai „Bičiulystė", „Karalių pasaka" - tarsi simbolis šviesuolio nominacijai. M.K.Čiurlionis kalbėjo: „Bet reikia turėti šviesos su savimi, iš savęs, kad šviestum tamsybėse visiems ant kelio stovintiems, kad jie išvydę patys rastų šviesos savyje ir eitų savo keliu, kad nestovėtų tamsybėse", - sakė A. Chackevičiūtė.

Per keletą metų  projektas evoliucionavo  į dvi atskiras kategorijas - „Lietuvos Šviesuolis" ir „M. K. Čiurlionis pasauliui". Pastarasis yra organizuojamas su užsienio šalių ambasadomis, renginių metu pagerbiami ir įvertinami žmonės, kuriantys bendrystės tiltus tarp dviejų šalių, vykdomi kultūriniai manai.

„Lietuvos Šviesuolio" nominacijos teikiamos kartu bendradarbiaujant su ministerijomis, savivaldybėmis, organizacijomis, bendruomenėmis.

„Fondas turi daug bičiulių ir keliaudamas po Lietuvą sutinka daug įdomių ir taurių žmonių, kuriuos norisi pastebėti. Kartais jie tiesiog tyliai dirba savo darbus ir apie juos mažai kas žino", - sakė A. Chackevičiūtė.

Nuo pat idėjos pradžios buvo apsibrėžta, kad nominacija gali būti skiriama bet kokios srities žmonėms. Tarp nominantų - ir žinomi, ir visai nežinomi vardai. Garbingame sąraše yra menininkai, teisininkai, verslininkai, politikai, mokslininkai, miškininkai.

„Visai nenuostabu, kad ir ūkininkai buvo pastebėti. Nominacija skiriama už viso gyvenimo nuopelnus, pavyzdį kitiems, už stiprią vidinę dvasią, už nuoširdų atsidavimą gyvenimui", - sakė A. Chackevičiūtė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai