Miroslavo gimnazijos pradinukai - būsimi ūkininkai?
2015-11-26

Alytaus r. Miroslavo gimnazijos pradinių klasių mokiniai tapo  naujos programos - Šviečiamosios gyvulininkystės - dalyviais. Pradinukai pirmiausia nusprendė pasižvalgyti po savo  seniūnijos ūkininkų teritorijas. Pirmoji ekskursija buvo organizuota lapkričio 23 d.  į Vidos Bartkevičienė paukštininkystės ūkį Balkūnų kaime.

Vaikai pirmą kartą vyko į tokią ekskursiją. Neramu buvo ir mokytojoms - ar domėsis mokiniai? Tačiau nusivilti neteko. Mokinius lydėjo programos koordinatorė Angelė Narkunienė ir pradinių klasių mokytoja Laimutė Gražulienė.

Ūkininkė Vidutė mokinius pasitiko su malonia šypsena, išsamiai pasakojo apie  ūkio „gyventojus" - vištas, antis, žąsis, triušius. Nors rudeninis oras buvo žvarbus, nors teko braidyti purve, tačiau mokinių domėjimasis naminiais paukščiais buvo begalinis. Klausimų virtinės - „Kiek kiaušinių  surenkama per dieną, per metus?", „Kiek sveria  kalėdinė žąsis?", „Kiek laiko auga mėsiniai viščiukai?", „Kaip atskirti anties patiną?", „Kiek lesalo sulesa paukščiai ir kiek vandens išgeria?"

LYTAGRA 19 07 04 mob

Du pulkai - kol kas kiekvienas sau

Mokiniai  pamatė ne tik naminius paukščius, sužinojo jų naudą, bet ir stebėjo kaip ruošiami ekologiški pašarai,  apžiūrėjo pašarų saugyklas, rinko kiaušinius iš gūžtų ir juos rūšiavo į dėklus, kilojo triušius,  skaičiavo vištas,  buvo įlipę į automobilį - šaldytuvą... Daug labai daug vaikai pamatė ir sužinojo dėka ūkininkės Vidos  Bartkevičienės  nuoširdaus bendravimo.

Gal kiek nugairintus rudeninio  vėjo, bet kupinus įspūdžių  vaikus ir mokytojas vėl sušildė ūkininkė Vidutė - karšta   arbata ir vaišėmis.

Vaikai atsakingai išbandė jiems patikėtus darbus  


Šviečiamosios gyvulininkystės programos tikslas - skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. supažindinant vaikus ir jaunimą su visomis gyvulininkystės šakomis,  jų produktais, taip pat saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo gyvulininkystės srityje galimybėmis. Programa įgyvendinama iš valstybės biudžeto lėšų.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai