Ministras atsisakė jo ūkiui skirtos ES paramos
2010-10-08

Vilnius, spalio 8 d. Žemės ūkio ministerijai vadovaujantis konservatorius Kazys Starkevičius numojo ranka į daugiau kaip 330 tūkst. litų paramą, kurią ministro ūkiui jau buvo skyrę jo pavaldiniai.

Ketvirtadienį ministras K. Starkevičius apsisprendė atsisakyti jo vardu registruotam ūkiui Nacionalinės mokėjimo agentūros paskirtos. Tai - daugiau kaip 330 tūkst. litų, skirtų pagal žemės ūkio valdų modernizavimo programą, rašo „Lietuvos rytas".

Dėl paramos ūkiui atnaujinti K. Starkevičiaus vardu į Žemės ūkio ministerijai pavaldžią Nacionalinę mokėjimo agentūrą rugpjūčio mėnesį kreipėsi politiko sutuoktinė Rasa Starkevičienė.

Pats K. Starkevičius užsiimti ūkine veikla negali. Tapęs Seimo nariu, visus šeimos ūkio reikalus jis oficialiai perdavė į ūkininkės žmonos rankas.

Nacionalinės mokėjimo agentūros Kaimo plėtros programos departamento vadovas Vaidas Timinskas patvirtino, kad skirti paramą pagal K. Starkevičiaus paraišką buvo nutarta šią savaitę.

Valdininkas aiškino, kad rugpjūtį gautos paraiškos svarstymas nebuvo skubinamas: „Tai - labai normalus vertinimo terminas. Pagal taisykles visos paraiškos paramai gauti privalo būti įvertintos per tris mėnesius. Ministro vardu pateiktai paraiškai jokių išimčių nebuvo daroma."

Pasak departamento vadovo, parama ministrui skirta pagal 2007-2013 metų Kaimo plėtros programą. Pareiškėjui agentūros skirti 334 tūkst. litų sudaro 40 proc. projekto vertės.

Tačiau palankaus Nacionalinės mokėjimo agentūros sprendimo sulaukęs K. Starkevičius vis dėlto apsisprendė jam skirta parama nepasinaudoti.

Politikas aiškino supratęs, kad gali būti keblu išsklaidyti abejones, kurių kiltų visuomenei: „Nors ir turiu teisę tokią paramą gauti, vis dėlto žmonės gali nesuprasti. Gali kilti įvairių įtarimų, kad aš tą paramą gavau lengviau už kitus ar panašiai. Būčiau užkapotas. Todėl, kol esu žemės ūkio ministras, nusprendžiau į jokią paramą nepretenduoti."

Anot K. Starkevičiaus, jis tikėjosi atgauti dalį žemės ūkio technikai išleistų pinigų.

Viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje, kuri skelbiama viešai, ministras nurodo, kad praėjusių metų pavasarį jis už 120 tūkst. litų yra įsigijęs traktorių, o dar prieš metus - beveik pusės milijono litų vertės savaeigį javų kombainą. Ši technika buvo pirkta išsimokėtinai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai