Mėšlinas reikalas. Nėra nieko blogiau už giminaičių peštynes dėl turto
2013-08-01

Šilutė. Kai kurios žiniasklaidos priemonės šiomis dienomis sulaukė anoniminio pranešimo su nuotraukomis, kuriame keliamas aliarmas dėl esą apleistų ūkininkės Virginijos Macijauskienės gyvulių ir raginama surūpinti jų gerove. Nuvykę tikrintojai skunde nurodytų pažeidimų nerado. Ūkininkė savo garbę gins teisme.

„Gelbėkite gyvūnus!!! „Pavyzdingos ūkininkės" Virginijos Macijauskienės gyvenančios Šilutės rajono savivaldybėje, Šyšgirių kaime, jaučiai skęsta srutose ir mėšle, kuris kaupiamas pačioje fermoje (viskas matosi nuotraukose). Bijome prisistatyti, nes mušami visi kurie priešinasi. Nelikite abejingi šiems gyvūnams. Kur dingsta ES šimtai tūkstančių? Kodėl Šilutės valdžia juos dangsto? Kodėl tikrintojai užmerkia akis? Nebepasitikime vietiniais Šilutės tikrintojais, nes viskas nuperkama ir užglaistoma. Reikalaujame nepriklausomų ne vietinių tikrintojų", - rašė skundo autorius.

Faktas, kad keletas - regis, septyni - jaučiai ūkininkės tvarte laikomi kartu su mėšlu, pasitvirtino. Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau - VMVT) viršininko - valstybinio veterinarijos inspektoriaus Edmundo Cipario (jis į V. Macijauskienės ūkį išsiruošė tą patį rytą, kai tik anoniminis pranešimas pasirodė kai kurių Lietuvos dienraščių interneto svetainėse - red. pastaba), gyvūnų gerovei tai nedaro jokios neigiamos įtakos: mat jaučiai laikomi ant šiaudų kraiko (bent jau šį ketvirtadienį jie stovėjo ant kraiko, bet ne srutose, kaip savo pranešime teigė anonimas - red. pastaba), turėjo pašaro, tvarte įrengta automatinė girdymo sistema.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Tačiau E. Ciparis turėjo ūkininkei kitų priekaištų, pavyzdžiui, dėl to, kad to paties tvarto kitame gale veršeliai laikomi šalia kiaulių.

Šilutės VMVT viršininkas Edmundas Ciparis šiandien lankėsi ūkininkės Virginijos Macijauskienės ūkyje

Aiškinantis, ar anonimas pagrįstai viešai kaltina V. Macijauskienę, paaiškėjo, kad viskas čia greičiausiai ne dėl mėšlo. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (toliau - Klaipėdos RAAD) 2013 m. birželio 20 d. atsiuntė raštą Šilutės rajono savivaldybės administracijai, kuriame nurodė, kad „Klaipėdos RAAD gavo iš to paties anonimo tris skundus, Šilutės VMVT du skundus. Visi tirti skundai nepasitvirtino. Anonimas yra ūkininkės Virginijos Macijauskienės giminaitis ir teisiškai nepasidalina turtu..."

Anot E. Cipario, Šilutės VMVT vien per liepos mėnesį sulaukė 3 tokių anoniminių pranešimų, bet nė vienas skundas nepasitvirtino.

Anot ūkininkės V. Macijauskienės, ji kreipėsi į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl šmeižto.

Taip šiandien atrodė gyvuliai ūkininkės ūkyje:

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai