Mažyčiame šiltnamyje - galiūnas pomidoras
2015-08-12

Kėdainiai. Prie pat rajono ribos esančiame Kazokų kaime (Panevėžio r.) gyvenanti Violeta Župerkienė vasaros viduryje vis sulaukdavo smalsių kaimynų, kurie klausdavo, ar jau nuimtas didžiųjų pomidorų derlius.

Pasirodo, smalsumo būta ne atsitiktinio - rugpjūčio antrąją savaitę nuskynusi didžiausią pomidorą moteris ir pati nustebo - šis raudonskruostis gražuolis svėrė 1204 gramus.

„Net nežinau, iš kur jis čia toks didelis užaugo. Jokių specialių, ypatingų priemonių nenaudojome - tiesiog pasodinome ir prižiūrėjome, kaip ir visas kitas daržo bei šiltnamio gėrybes", - kalbėjo įspūdingo dydžio pomidoro augintoja.

Dojus agro 19 09 10

Panevėžio rajone Kazokų kaime gyvenanti V. Župerkienė per ilgus daržininkavimo metus šįmet sulaukė atlygio - milžino pomidoro

Moteris pasakojo, kad sėklų pomidorų daigams ankstyvą pavasarį gavusi iš geros bičiulės Vilmos Kaspariūnienės. „Iš sėklų išauginau daigelius, vėliau juos pasodinau į šiltnamį. Jokios ypatingos priežiūros tikrai nebuvo. Tiesa, žemę kartais patręšdavau mėšlu bei vandeniu, kuriame palaikydavau mažyčius karosiukus. „Jokių cheminių trąšų nenaudojau. Mes auginame tik ekologiškas daržoves ir patys jas valgome tai", - pasakojo V. Župerkienė.

Beje, ant to paties pomidoro stiebo, kuris užaugo šį dičkis, auga ir dar keli dydžiu išsiskiriantys, tačiau šiek tiek mažesni pomidorai.

„Tačiau šis pomidoras buvo pats didžiausias. Kol augo ir noko, po pomidoro apačia buvome padėję kibirą, kad nuo svorio nelūžtų augalo stiebas. Įdomiausia tai, kad kekėje iš viso augo net 17 pomidorų. Tiesa, likusieji buvo gerokai mažesni", - sakė kazokiškė.

Pomidoras galiūnas svėrė vieną kilogramą 204 gramus

Prapjautas pomidoras gigantas stebino ir savo skoniu - miltingas vidus, saldus skonis, gardus  kvapas - tikras, naminis pomidoras nė iš tolo neprilygo pramoniniu būdu auginamiems pomidorams, pardavinėjamiems prekybos centruose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai