Marijampolės cukraus fabrikas iš buvusio direktoriaus prisiteisė ketvirtį milijono
2013-04-10

Vilnius. Marijampolės cukraus gamintoja „Arvi cukrus“ iš buvusio vadovo Gintaro Vaitkūno prisiteisė 250 tūkst. litų žalos, kuri buvo padaryta parduodant cukrų dviem bendrovėms. Jos įmonei liko skolingos 1,12 mln. litų.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad vadovaujant G. Vaitkūnui cukrus bendrovei „Daga“ ir neįvardijamai individualiai įmonei buvo parduodamas nepaisant to, kad jos buvo nebepatikimos partnerės, todėl „Daga“ liko skolinga 825,3 tūkst. litų, o individuali įmonė - 295,1 tūkst. litų.

Abi įmonės yra pripažintos bankrutavusiomis ir likviduotos, todėl „Avi cukraus“ kreditoriniai reikalavimai liko nepatenkinti.

Dojus agro 19 09 10

„G. Vaitkūnas, būdamas atsakingas už bendrovės finansinius ir ūkinės veiklos rezultatus, turėjo būti daugiau rūpestingas ir atidus. 2007 metų pabaigoje ir 2008 metais dėl prasidėjusio ekonominio sunkmečio iš esmės pakito rinkos sąlygos, tarp ūkinių subjektų sutriko atsiskaitymai, o pirkėjų „Dagos“ ir individualios įmonės įsiskolinimai labai viršijo suteiktus prekių kredito limitus, tačiau rinkoje vykstančių pokyčių G. Vaitkūnas tinkamai neįvertino, prekės šiems pirkėjams buvo ir toliau tiekiamos", - rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Tačiau, anot teismo, G. Vaitkūno veiksmai, atidedant pirkėjams mokėjimus, nebuvo tyčiniai, siekiant pažeisti bendrovės interesus ar padaryti dėl didelio neatsargumo - jie pripažinti paprastu neatsargumu.

„Įgyvendindama teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principus, teisėjų kolegija netaiko visiško nuotolių atlyginimo principo ir atlygintinų nuostolių dydį mažina iki 250 tūkst. litų", - rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Teismas „Arvi cukraus“ naudai iš G. Vaitkūno, kuris įmonei vadovavo 2004-2008 metais, taip pat priteisė 26,8 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai