Maistą skurstantiems pirkusi agentūra privalo grąžinti 0,2 mln. eurų
2016-09-14

Vilnius. Teismas paskelbė, kad miltų ir sausų pusryčių nepasiturintiems konkursą rengusi Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra pažeidė įstatymą ir turės grąžinti daugiau nei 0,2 mln. eurų.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) antradienį nutarė, kad Europos Sąjungos (ES) paramą Lietuvoje administruojančios Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) sprendimas įpareigoti agentūrą grąžinti 213,6 tūkst. eurų - tesėtas. ESFA sprendimas priimtas balandį.

Teismas taip pat nusprendė, kad miltų ir sausų pusryčių pirkimo metu buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas.

„Maisto produktų pirkimo dalies neskaidymas į dalis tiesiogiai lėmė pernelyg aukštų kvalifikacinių reikalavimų pirkimo sąlygose įtvirtinimą ir taip buvo apribota konkurencija. Nustačiusi itin aukštus kvalifikacinius reikalavimus tiekėjams, agentūra iš maisto produktų viešųjų pirkimų eliminavo smulkiojo bei vidutinio verslo įmones", - rašoma VAAT pranešime spaudai.

ESFA kitame konkurse yra įpareigojusi Rinkos reguliavimo agentūrą grąžinti 332,2 tūkst. eurų dėl netinkamai pirktų maisto produktų.

Kilus vadinamajam „auksinių miltų" skandalui, šių metų sausį iš pareigų pasitraukė agentūros vadovė Aldona Miliuvienė, vasarį atsistatydino ir žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė yra pareiškusi, kad agentūros nuo 2017 metų neliks.

Pagalbos maistu labiausiai skurstantiems asmenimis programai Lietuvoje 2014-2020 metais yra skirta 90,8 mln. eurų, iš kurių 77,2 mln. eurų sudaro ES lėšos.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai