Lauko diena... bankininkams
2013-06-14

Vilnius/Panevėžio r. Žemdirbius kredituojančių bankų darbuotojai turi iš arti pažinti savo klientus, pamatyti, kaip vykdoma gamyba ūkiuose, kokios ūkių plėtros perspektyvos, kokios investicijos gali būti patraukliausios. Žemės ūkio paskolų garantijų fondui tarpininkaujant, šiandien kredito įstaigų darbuotojai „studijuoja" žemės ūkį Panevėžio rajone.

Komercinių bankų ir kredito unijų darbuotojams skirta lauko diena-seminaras prasidėjo Panevėžio rajono Ėriškių žemės ūkio bendrovėje. Susirinkusius pasveikino ir su rajono žemės ūkiu supažindino meras Povilas Žagunis, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Vitas Jakubonis. Ėriškių žemės ūkio bendrovėje gvildentos trys temos: intensyvaus augalininkystės ūkio, nelaikančio gyvulių, dabartis, perspektyvos ir problemos; gyventojų asmeninio ūkio žemės šiuolaikiškas panaudojimas; biokuro gamyba iš šiaudų ir investicijų į šią šaką šaltiniai bei atsipirkimas.

Lankantis laukuose ir objektuose, bankininkams šias temas išsamiai aiškino bendrovės vadovas Gytis Giedraitis, bendrovės specialistai, komentavo Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius prof. Zenonas Dapkevičius.

Lauko dienos dalyviai, aplankę Upytės eksperimentinį ūkį, susipažino su pluoštinių kanapių, kurių auginimą legalizuojantį įstatymą neseniai pasirašė Prezidentė, ir aliejinių linų auginimu bei perspektyvomis, taip pat su Lietuvos žalųjų karvių veisline banda. Apie tai kredito įstaigų darbuotojams aiškino eksperimentinio ūkio direktorius Audrius Zalatoris, Upytės bandymų stoties bei Gyvulininkystės instituto mokslininkai.

Lauko diena-seminaras baigėsi Pašilių stumbryne, žemdirbių problemas, susijusias su saugomais gyvūnais. Ją gvildenti padėjo Panevėžio miškų urėdijos ir Pašilių stumbryno darbuotojai.

Lauko dienos metu neliko be dėmesio ir 2014-2020 m. ES BŽŪP klausimai.

Anot Žemės ūkio paskolų garantijų fondo analitiko, LŽŪBA prezidento Jeronimo Kraujelio, 2013-ųjų pradžioje komercinių bankų ir kredito unijų lėšomis naudojosi 7930 ūkių. Ūkiai naudojo 1 mlrd. 327 mln. litų. Tai 954 ūkiais daugiau negu 2011 m. pabaigoje ir 1320 ūkių daugiau negu 2008 m.

„Bet paimtų kreditų sumos yra mažesnės. Ūkiai kreditus grąžina. Pernai grąžinta suma nuo buvusios metų pradžioje sudarė 51,3 proc. Kreditų su garantija per 2012 m. suteikta 91,5 mln. litų", - pažymi J. Kraujelis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai