Latvijos ūkininkų ir policijos galvos skausmu tapo traktorių vagys iš Lietuvos
2018-02-06

Ryga. Latvijos policija praneša, kad pernai šalyje pavogti 26 traktoriai. Dėl šių nusikaltimų buvo sulaikyti aštuonis asmenys, penki iš jų - Lietuvos piliečiai. Latvijos pareigūnai teigia, kad traktorių pavagiama vis mažiau ir vis dažniau pavyksta juos sugrąžinti teisėtiems savininkams.

„Ir vėl vogti traktoriai iškeliavo į Lietuvą". „Estus vilioja pigus alkoholis, lietuvių vagis - traktoriai. Gyvenimas be sienų". „Latvijos ūkininkai pradeda kovą su Lietuvos vagimis". Tai antraštės iš latvių spaudos.  

Latvijos spaudoje pabrėžiama, kad traktorius dažnai pavagia lietuviai

Pernai Latvijos policija baigė tyrimą, kuriame keturi lietuviai įtariami penkių traktorių vagystėmis kaimyninėje šalyje. Pareigūnai įtarė, kad traktoriai išvežti iš Latvijos, todėl kreipėsi pagalbos į Lietuvos policiją. Bendradarbiaujant pareigūnams, traktoriai rasti Lietuvoje, o čia suimti keturi kriminalinės patirties jau turėję keturi lietuviai.

Panašios vagystės užfiksuotos kitoje vietoje, kai iš dviejų ūkių pavogti du traktoriai. Tyrėjai nustatė, kad nusikaltimą padarė ta pati grupė. Už tokį nusikaltimą Latvijos įstatymai numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki dešimties metų, rašo „Latvijas avize".

Latvijos policijos teigimu, vidutiniškai vienas pavogtas traktorius kainuoja apie 40-70 tūkst. eurų. Vagys taip pat pasisavina ritinių presus, trąšų barstytuvus, hidraulinius keltuvus, pašarų vyniojimo medžiagą, chemines medžiagas.

Latvijos policija pažymi, kad traktorių vagysčių mažėja ir dažniau surandama pavogta technika. 2016 metais šalyje buvo pavogta 30 traktorių, devyni buvo surasti. 2017 metais pavogti 26 traktoriai, iš jų 11 buvo grąžinti savininkams, penki pavogti traktoriai buvo rasti Lietuvoje.

Dažniausiai traktoriai vagiami pasienio ruožuose, iš kur galima greitai kirsti sieną. Latvijos spaudoje ūkininkai piktinasi, kad nekontroliuojama Lietuvos ir Latvijos siena yra paranku vagims iš Lietuvos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai