Kėdainių rajone iškilo šamų ferma
2015-07-28

Kėdainių r. „Kadangi per darbus nebelieka laiko mano hobiui - žvejybai, tai juokaudamas prasitariau, jog pasistatysiu žuvų auginimo fermą ir žuvienę valgysiu, kada tik sugalvosiu. Tas juokas per pusmetį tapo tikrove", - apie šamų auginimo fermą, kurios baseinuose netrukus knibždės mailius, pasakoja Gytis Gaubys.

Maždaug 300 kvadratinių metrų statinys iškilo visai netoli Kalnaberžės (Kėdainių r.), Gyčio tėvų sodybos pašonėje.

Pasak G. Gaubio, nuo idėjos iki statybų pabaigos praėjo pusmetis, viską įgyvendino pats vyras, padedamas tėčio. „Kolegos Lietuvoje, vos išgirdę klausimus, kaip ir ką reikėtų daryti, kalbas nusukdavo kita linkme, o užsieniečiai atvirai pasakė, kad vienos valandos konsultacijų kaina - 20 tūkstančių eurų. Kadangi santaupų neturėjau, tai teko suktis iš padėties. Susėdę su tėčiu projektavome, braižėme, perdarinėjome, ką sugalvoję. Džiugu, kad viskas vyko gana sklandžiai ir šiandien jau baigtos derybos dėl mailiaus pirkimo", - sakė šamų auginimu užsiimsiančios bendrovės „Gytsta" vadovas G. Gaubys.


Fermą suprojektavo ir įsirengė patys Gaubiai - Gytis (kairėje) ir Algirdas

Dvidešimčiai baseinų reikalingos dvi tonos mailiaus, kurį augintojas perka iš kolegų kauniečių ir olandų. „Jau savaitę keliuose baseinuose gyvena pačių sužvejotos raudės. Jos lyg bandomosios žuvytės. Panašu, kad viskas tvarkoje, tad paskutinę liepos savaitę mus pasieks užsakytas mailius - apie dvi tonos maždaug 10 gramų šamukų. Per penkis mėnesius jie turėtų užaugti iki kilograminių žuvų ir prieš Kalėdas keliauti į prekybos vietas", - optimistiškai į ateitį žiūri žuvininku tapęs statybininkas.

Pašarai keliaus iš Prancūzijos

Kalnaberžės šamų fermoje planuojama užauginti apie 70 tonų žuvies per metus. Šamai - gana lepios žuvys, verslininko teigimu, joms reikia ne tik specialaus maisto, bet ir gana šiltos aplinkos.

Į fermos statybas G. Gaubys investavo apie milijoną litų. Dar nemažų investicijų reikia mailiui ir pusmečio pašarui, kurį kalnaberžiškiai jau užsakė Prancūzijoje. „Gerai, kad šiam projektui gavau paskolą iš Kėdainių kredito unijos. Kitaip jis ir būtų likęs mano galvoje", - sakė G. Gaubys.

Į žuvininkystės verslą nėręs kalnaberžiškis sako, kad vos pradėjęs rinkti informaciją apie šamų auginimą, iškart sulaukęs pirkėjų skambučių. Tad iki žuvų auginimo starto likus savaitei vyras jau galvoja ir apie verslo plėtrą. „Kadangi tėtis man padovanojo visą hektarą žemės, o išnaudojau tik dalį, tai netrukus statysiu antrą fermą. Be to, tuoj pradėsime tvarkyti aplinką: norime, kad kitą vasarą sulauktume tokių pirkėjų, kurie ne tik nusipirktų ir išsivežtų žuvį, bet ir galėtų ją vietoje išsikepti", - kalbėjo verslininkas, planuojantis lankytojams sudaryti sąlygas ne tik paskanauti žuvies, bet ir pailsėti.

MŪ inf.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01
Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai