Kėdainių pašonėje kursis prieskonių kaimas
2012-02-14

Kėdainių r., vasario 14 d. Juodkaimių kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Cukanovienė įsitikinusi, kad be vietos veiklos grupės suteiktų galimybių gyvenimas kaime būtų daug nykesnis. Juodkaimiečiai neslepia ambicijų vieni pirmųjų Kėdainių rajone tapti teminiu kaimu.

Kaime yra apie pustrečio šimto oficialių gyventojų, tačiau tikrovėje jų geru šimtu mažiau - dauguma išvažiavę į užsienį ar didžiuosius mūsų šalies miestus. „Iki šiol mūsų bendruomenė neturi savų namų. Tad per Vietos veiklos grupės įgyvendinamą strategiją norime įgyvendinti projektą „Juodkaimių bendruomenės namų įkūrimas ir pritaikymas bendruomenės ir gyventojų poreikiams". Norime turėti jaukias patalpas, kuriose galėtume burtis iš vasarą ir žiemą", - sako V. Cukanovienė. Praėjusi vasara parodė, kad žmonėms reikia bendravimo, vakaronių, susitikimų. Kai buvo šilta, kaimo gyventojai susirinkdavome lauke, o atvėsus tenka keliauti iš vienos trobos į kitą.

Juodkaimių kaimo gyventojai norėtų tapti teminiu kaimu. Kokią kryptį rinktųsi? „Pretenduojame tapti prieskonių kaimu. Norime, kad pas mus žmonės atvažiuotų pasižiūrėti, kaip auginami įvairūs prieskoniai ir vaistažolės, paskanautų arbatų, pasivaišintų sveikuolišku maistu", - ateities planais dalijasi V. Cukanovienė. Moteris atvira - teminio kaimo idėją ji su kitais kaimo aktyvistais parsivežė iš viešnagės Zarasų rajone, kur praėjusią vasarą viešėjo kartu su Vietos veiklos grupės atstovais.

Linas Agro 20 09 01

Juodkaimiškiai jau parašė projektą „Prieskonių kaimo įkūrimas". Tad dabar laukia atsakymo, ar gražūs norai sulauks paramos. Juodkaimių kaimo moterys ne šiaip sau sumąstė imtis prieskonių auginimo. Jos jau turi praktikos. Ne viena kaimo moteris darželiuose augina prieskonines žoleles, o vasaras leidžia miškuose bei palaukėse rikdamos vaistažoles. Pernai užauginta puikių šalavijų, bazilikų, mėtų, petražolių, pririnkome nemažai liepžiedžių, takažolių, kitų vaistinių augalų. Vaistiniai augalai buvo išdžiovinti ir supakuoti į bandomąsias pakuotes. Juodkaimiškiai savo surinktomis ir paruoštomis žolelėmis sėkmingai prekiauja Kėdainiuose vykstančiose mugėse.

„Mūsų prekė puikiai pateikta. Kadangi savo kaime turime tikrą profesionalę menininkę Ingą Čičinskę, Dailės mokyklos mokytoją, tai jai patikėjome apipavidalinti pakuotes. Inga sukūrė etiketes, o drobinius maišelius pasiuvo Daiva Skučienė", - sakė V. Cukanovienė.

Jei teminio kaimo kūrimas sėkmingai pajudėtų, tai jau šį pavasarį kaimo moterys gavusios iš ūkininkų žemės plotą kibtų į rimtus darbus. „Augintume labai platų spektrą populiarių prieskonių. Juos apdorotume nuo pirmų iki paskutinių žingsnių ir ieškotume kelių, kaip sėkmingai realizuoti", - sako Juodkaimių bendruomenės pirmininkė.

Juodkaimių bendruomenė susibūrė prieš devynerius metus, kai pagal SAPARD programą kaimas turėjo galimybę gauti lėšų, skirtų įvesti vandentiekio ir kanalizacijos trasas. „Susibūrėme kaip ir iš reikalo, tačiau dabar gyvename labai turtindami savo gyvenimą. Manau, kad mums pavyks pasiekti savo tikslų ir Kėdainius garsinsime ne tik agurkais", - sakė V. Cukanovienė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai