Kauno įmonė gali likti be 12 mln. litų vertės užsakymo
2014-12-18

Vilnius. Verslininko Tautvydo Barščio kontroliuojama „Kauno grūdų“ grupė gali netekti 12 mln. litų vertės užsakymo tiekti miltus ir kitus grūdų produktus nepasiturintiems Lietuvos gyventojams.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Kauno grūdai“ dalyvavo žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės dėl neskaidrumo sustabdytame konkurse ir vieninteliai pretendavo parduoti miltus, kruopas bei košes. Pasak ministrės buvo neaiškūs miltų kokybės reikalavimai - norėta pirkti labai brangius miltus, kuriuose yra 15 proc. baltymų ir kurių esą nėra parduotuvėse.

„Kauno grūdų“ savininkas T. Barštys patvirtino, kad bendrovė dalyvavo konkurse, o tokie miltai, anot jo, užima didelę rinkos dalį.

„Tokie miltai tiekiami visiems vartotojams ir užima apie 40 proc. rinkos. Pagal jų parametrus ir kaina būna didesnė. Čia nėra pati aukščiausia rūšis, tačiau jie jau prie aukštos rūšies“, - BNS kalbėjo T.Barštys.

Anot jo, jei ministerija nuspręs pakeisti konkurso sąlygas ir pirkti kitokius miltus, „Kauno grūdai“ galėtų juos tiekti.

„Kauno grūdai“ laimėjo ir šių metų pavasarį skelbtą tokį pat konkursą - kvietinių miltų tuomet buvo nupirkta už 725 tūkst. litų, o už visus produktus grupė gavo 11,199 mln. litų.

Dabar ketinta nupirkti miltų už 2,4 mln. litų, avižų košių - už 1,25 mln. litų, kviečių košių - už 4,5 mln. litų, sausų pusryčių - už 2,472 mln. litų, grikių kruopų - už 1,9 mln. litų, ryžių kruopų - už 1,5 mln. litų, trijų grūdų kruopų - už 2,1 mln. litų. Į visus šiuos užsakymus, kurių vertė - 12 mln. litų - pretendavo „Kauno grūdai“.

Žemės ūkio ministerijos teigimu, paaiškėjo, kad dabar norima pirkti itin brangius miltus - po 2,4 lito už kilogramą, nors dar pavasarį, kai vyko toks pat konkursas, jų kaina buvo 1,7 lito, todėl jų būtų nupirkta net 400 tonų mažiau.

Pasak T.Barščio, grupė dalyvavo visose konkurso dalyse ir pretendavo į bendrą 22 mln. litų užsakymą. Likusios 5 konkurso dalys nėra sustabdytos - dar už 10 mln. litų bus perkama makaronų, aliejaus, cukraus, mėsos konservų ir kondensuoto pieno.

Kiek įmonių dalyvauja šiose konkurso dalyse, neskelbiama.

Lietuva nuo 2006 metų dalyvauja programoje ir dalija maistą nepasiturintiems - jiems dalijami maisto daviniai, kuriuose yra aliejaus, mėsos konservų ir gaminių, cukraus, kondensuoto pieno, tešlos gaminių, miltų ir įvairių rūšių košių.  

Redakcija "Mano ūkis"  gavo AB "Kauno grūdai" Viešųjų ryšių specialistės Ingos Lebrikaitės pranešimą, kuriame rašoma: "AB „Kauno Grūdai" Lietuvos Respublikos Žemės Ūkio ministerijos konkurse dėl miltų ir kitų produktų nepasiturintiems žmonėms tiekimo dalyvavo kaip viena iš subtiekėjų. Pasiūlymas buvo teiktas  pagal šiuo metu sustabdytos konkurso dalies sąlygas, kurios buvo viešai prieinamos susipažinimui Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros internetiniame puslapyje."

MŪ,BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai