Kaip pasvaliečiai Šilutės aerodromą pupomis „užsėjo“
2016-07-14

Šilutė. Pasvalio rajone registruota žemės ūkio bendrovė diktuoja naujas madas deklaruojant pasėlius ir žemės ūkio naudmenas: svetimi plotai deklaruojami kaip savi pupų, miežių ir kt. augalų pasėliai.

Vien tik Šilutės rajone, nutolusiame nuo Pasvalio maždaug 250 km, ŽŪB „Žalsva" deklaravo apie 125 ha, priklausančių privatiems ūkininkams ir valstybei. Be kita ko aukštaičių bendrovė Lietuvos pamaryje deklaravo 32 ha pupų... Šilutės aerodrome.

Linas agro mob 21 06 04

Šis aerodromas deklaruotas kaip pupų laukas...

Pėdsakas trijose seniūnijose

Pupos, tiksliau, ylos iš maišo pradėjo lįsti, kai pavėlavę laiku deklaruoti savo pasėlius ir žemės ūkio naudmenas, Šilutės rajono gyventojai išvydo, kad anksčiau už juos jų plotus deklaravo Pasvalio rajone registruota žemės ūkio bendrovė.

Pasak Šilutės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vyresniojo specialisto Dariaus Lidžiaus, ŽŪB „Žalsva" savo pėdsaką paliko Šilutės, Gardamo ir Kintų seniūnijose - privatiems ūkininkams ir valstybei priklausančiose žemėse deklaravusi apie 125 ha pasėlių, daugiausia pupų.

D. Lidžiaus teigimu, dėl to gali nukentėti žemių, kurias kaip savo pasėlius buvo deklaravusi ŽŪB „Žalsva", savininkai. Kol jie įrodys Nacionalinei mokėjimo agentūrai savo valdymo teisę į dukart deklaruotus plotus, gali praeiti nemažai laiko, todėl ir išmokos už deklaruotus plotus juos gali pasiekti gerokai vėliau.

Apie šiuos atvejus pamario krašte praeitą savaitę pranešta Nacionalinei mokėjimo agentūrai ir Žemės ūkio ministerijai.

Pasvalyje ramu

Pasvalio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Jonas Kazėnas telefonu tvirtino, kad jų rajone tokių savavališko svetimų žemės plotų deklaravimo atvejų pastaraisiais metais nepasitaikė, o apie galimai neteisėtą „Žalsvos" veiklą deklaruojant pasėlius jis žinantis tik iš pranešimų iš kitų rajonų. Esą jam nieko nesako ir šios bendrovės vadovo Prano Skaisgirio pavardė.

Bendrovės atstovas: tai nesusipratimas

Paskambinus ŽŪB „Žalsva" telefono numeriu, atsiliepęs vyras prisistatė vadovo pavaduotoju Jonu Vyšniausku. Išgirdęs, kas ir kokiu reikalu skambina, pasakė, kad nėra kompetentingas kalbėti apie bendrovės reikalus.

Vis dėlto pareiškė manantis, kad visa tai tik nesusipratimas, klaida, kurią esą nesunku ištaisyti. Tačiau jis negalėjo (ar nenorėjo) paaiškinti, kodėl bendrovė savo pupas „sėjo" Šilutės rajone.

Tokie dalykai nebus toleruojami

Nacionalinės mokėjimo agentūros Komunikacijos skyriaus Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Aistė Mileikaitė informavo, kad NMA yra gavusi ne vieną prašymą išsiaiškinti bendrovės „Žalsva" pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimo teisėtumą. NMA Kontrolės departamentas pasvaliečių bendrovės paprašė pateikti deklaruotų plotų valdymo teisę įrodančius dokumentus.

Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis sako, kad kol kas konkrečiu atveju anksti daryti kokias nors išvadas. Tačiau, anot jo, nesąžiningumas deklaruojant nebus toleruojamas.

Jei pasitvirtintų, kad bendrovė elgėsi nesąžiningai, ji negaus išmokų už neteisėtai deklaruotus plotus. Be to, jai gali būti pareikštas ieškinys dėl valstybinės žemės užgrobimo.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai