Kaimo mokyklų išsaugojimui planuojama skirti 66 mln. litų
2013-08-22

Vilnius.  Pasak premjero Algirdo Butkevičiaus, dėl šio finansavimo bus sprendžiama kitą savaitę Vyriausybės posėdyje. Taip pat ketinama sudaryti sąlygas rajoninėms mokykloms gyvuoti net ir su mažesniu mokinių ar klasių skaičiumi.

Dėl sumažėjusių moksleivių skaičiaus, švietimo sistemai turėtų būti skiriama mažesnė suma pinigų, tačiau atsilaisvinusias lėšas planuojama skirti mažoms rajonų ir kaimų mokykloms.

Pasak premjero, būtų galima padidinti ir rajonų mokyklų mokytojų atlyginimus. „Savaime suprantama, būtų atstatomi kai kurie koeficientai mokytojams, kurių šiandien atlyginimai sudaro minimalią mėnesinę algą", - sako ministras pirmininkas.

Dojus agro 19 09 10

Anot savivaldybių atstovų, reikia ne tik spręsti dėl finansavimo, kad būtų padidintas atlygis mokytojams, bet ir keisti nuo 2015 metų įsigaliosiantį Vyriausybės nutarimą, dėl kurio gali būti uždaroma nemažai mokyklų.

„Prieš porą metų Švietimo ministerija buvo pasiūliusi Vyriausybei koreguoti klasių formavimo tvarką:  11-ose ir 12-ose klasėse įvesti po dvi būtinas klases, o vietoj penkiolikos privalomų moksleivių būtina turėti dvidešimt vaikų. Tai gavosi taip, kad tas nutarimas, kuris turėtų būti įgyvendintas nuo 2015 metų, praktiškai uždaro apie 200-250 kaimo vidurinių mokyklų", - po susitikimo su premjeru žurnalistams ketvirtadienį sakė Savivaldybių asociacijos viceprezidentas ir Ignalinos rajono meras Bronius Ropė.

Anot Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, didesnis finansavimas leistų suvienodinti mokytojų atlyginimus. „Mokinių skaičius mažėja, tačiau tai nereiškia, kad ten nėra mokinių, nėra tėvų ir negali būti teikiama paslaugų. (...) Galima drąsiai dabar pasiųsti žinią, kad nuo kitų metų mokinių mažėjimo tendencijos yra, bet finansavimas bus 60 mln. litų didesnis. O tai reiškia, kad nereikės išskirti mokyklų mokytojų atlyginimų, mokėti jiems kompensacijas už sąsiuvinius", - po susitikimo su premjeru sakė V.Makūnas.


BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai