K. Juščius neigia, kad „Agrowill" akcijomis spekuliuota
2014-02-28

Vilnius. Vienos didžiausių Lietuvoje žemės ūkio bendrovių „Agrowill Group" būsimas pagrindinis akcininkas Kęstutis Juščius neigia spėliones, kad bendrovės akcijomis bandyta spekuliuoti dar prieš paskelbiant apie susijungimą su pievagrybių įmone „Baltic Champs".

„Esame 3 mln. tauta ir jeigu susitiko du žmonės iš to paties verslo - mus pamatė išeinant iš to pačio pastato, kartu vakarieniaujant - žmonės iš karto sako, kad jie daro verslą kartu. Tai nėra išėjusi informacija iš įmonės pusės, kad kas nors išviešino ką nors iki galo, bet žmonės galbūt pamatė mus gatvėje. Ta informacija, kuri galbūt paviešinta, tikrai negalėjo būti iš patikimų šaltinių, ar įmonės vadovybių", - BNS sakė K. Juščius.

Pasak jo, taip pat sudėtinga spręsti, ar tikrai apskritai kokia nors informacija pasiekė investuotojus, nes prieš paskelbiant apie bendrovių susijungimą, „Agrowill Group" akcijų apyvarta „Nasdaq Omx" Vilniaus biržoje padidėjo nedaug.

„Jeigu būtų 200 tūkst. eurų apyvartą sukėlęs koks nors paviešinimas, kaip kad buvo po paskelbimo apie susijungimą, būtų kita kalba, o dabar 8 tūkst. eurų - tai vienam investuotojui gali kilti mintis nusipirkti. Tai yra juokingi pinigai ir mes keliame skandalą dėl to. Jeigu būtų didžiulės apyvartos padarytos, tai tada kita kalba būtų", - aiškino būsimasis „Agrowill Group" akcininkas.

Pasak jo, šios bendrovės akcijomis biržoje ir taip mėgstama spekuliuoti ir jų vertė tai kyla, tai leidžiasi.

„Būna, kad „Agrowill Group" kaina pakyla 15 proc. į viršų, o po to krenta 10 proc. į apačią. O čia buvo maksimalus pakilimas 7 proc. ir tuoj pat nukrito 4 proc. Ši akcija visada buvo spekuliacinė, tad aš netraktuočiau to kaip kokios nors problemos", - tvirtino K. Juščius.

Verslininkas teigia, kad „Baltic Champs" jau kurį laiką siekė investuoti į žemės ūkį, tačiau, pasak įmonės savininko, geriau tai padaryti greitai, nei po truputį supirkinėti žemes.

„Tai nieko naujo, mes į žemės ūkį pradėjome eiti prieš 2 metusi. Įsigijome vieną bendrovę iš danų, atpirkom 1000 ha ūkį iš vieno ūkininko, kuris turėjo finansinių problemų. Mes norime pereiti į ekologinį ūkį, tam reikalinga užauginti žoles ekologišku būdu ir mums reikalinga buvo gana daug  žemės  iki 3000 ha. Eiti ir pirkti žemę ir užimti 3-5 metus, ar susijungti su bendrove ir galėti projektus daryti čia ir dabar - tai čia mes laiko sutaupome", - aiškino verslininkas.

K. Juščius teigia, kad bendrovės perspektyvos ir strategija paaiškės po to, kai bus atliktas auditas ir nuspręsta, kur galima atlikti sinergiją. Kol kas planuojama, kad panaudojus „Agrowill Group" žemes bus sukuriama daugiau galutinio vartojimo ekologiškų produktų, o ne žaliavų.

„Kai susijungs abi bendrovės, mes susižiūrėsime, kokią turime gamybinę bazę, kokias neišnaudotas galimybes, pasidarysime auditą ir tada sugeneruosime verslo modelį ir pasakysime, kad dvejus metus mūsų strategija yra tokia ir tokia. Dabar mums jau užtenka sinergijos, kad darytume susijungimą, o ką darysime ateityje, nuspręsime, pajungę vadybininkus, todėl kol kas konkrečių dalykų negaliu pasakyti", - teigė K. Juščius.

Lietuvos bankas kol kas neapsisprendė, ar pradės tyrimą dėl spekuliacijų „Agrowill Group" akcijų.

„Tyrimas dar nepradėtas, nes analizuojame informaciją", - patvirtino centrinio banko Reguliuojamos rinkos priežiūros skyriaus viršininkas Vaidas Cibas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai