Japonų turistus žavi Lietuvos gamta, javų laukai ir dvarai
2013-11-26

Vasaros sezono rezultatus apibendrinęs kelionių organizatorius „Baltic Tours“ praneša apie padidėjusius į Lietuvą atvykstančių turistų srautus. Pasak šios agentūros atstovės Rasos Levickaitės, daugiausia per jų įmonę atvykstančių į Lietuvą yra turistai iš Japonijos.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Itin tankiai apgyvendintos salos gyventojus mūsų šalyje žavi gamta ir erdvė – neišnaudoti, neurbanizuoti žemės plotai, todėl japonai labai dažnai prašo autobusų vairuotojų sustoti pakelėje tam, kad tiesiog nusifotografuotų rugių lauke“, - sakė R. Levickaitė.

Lietuvos Turizmo asociacijai priklausantis, įvažiuojamąjį turizmą aktyviai jau 22 metus skatinantis kelionių organizatorius „Baltic Tours“ organizuoja pažintines keliones po Baltijos šalis. Norint kelionę pratęsti, siūlomos papildomos kelionės po Skandinavijos šalis, Rusijos miestus, Centrinę Europą.

Skrisdami tūkstančius kilometrų, pavyzdžiui, iš Japonijos ar Australijos, vienos kelionės metu turistai stengiasi aplankyti ne tik Lietuvą, bet ir daugiau šio regiono šalių. Tipinis į Lietuvą atvykstančio turisto portretas: senjoras, jau aplankęs garsiausius pasaulio miestus ir susidomėjęs Baltijos regionu dėl galimybės per vieną kelionę aplankyti net 3-6 šalis.

Pasak R. Levickaitės, į Lietuvą iš įvairiausių šalių atvykstantys keliautojai turi skirtingų įpročių bei bruožų, į kuriuos atsižvelgiama organizuojant keliones. Pavyzdžiui, nors europiečiai ypatingais įgeidžiais nepasižymi, su ispanais, italais dirbantis gidas turi nepamiršti, kad jie dažnai vėluoja. JAV, Kanados ir Australijos turistai labai vertina komfortą, erdvę, todėl dažniausiai renkasi erdvesnius viešbučių kambarius ir keliones mažesnėmis grupėmis. O štai Rytų kultūrai atstovaujantys japonai turi itin specifinių reikalavimų. Pavyzdžiui, viešbutyje nakvojančios poros kambaryje turi būti dvi atskiros lovos, kambarys gali būti tik su vonia, kurioje yra nuimama dušo galvutė, nes japonai dėl kultūrinių įsitikinimų vengia praustis po dušu. Japonai kelia ir ypatingus maisto reikalavimus, vienoje dvidešimties asmenų grupėje gali tekti serviruoti net dešimt skirtingų patiekalų, nes klientų įnoriai labai skiriasi.

„Darbui su itin reikliais japonais reikia ne tik moralinio, kultūrinio pasirengimo, bet ir profesionalios komandos bei labai patikimų partnerių, kurie užtikrintų pageidaujamos kokybės paslaugas. Džiaugiamės, kad turistų iš Japonijos grupės nuolat gausėja, jie užsako vis daugiau paslaugų, įtraukiant folkloro pasirodymus, dvarų lankymą, gintaro pirtis“, - pasakojo „Baltic Tours“ atstovė.

Labiausiai Lietuvoje japonus žavi žaliuojanti gamta. Vienas mėgstamiausių lankytinų kultūrinių objektų – Šv. Onos bažnyčia Vilniuje ir konsulo Sugiharos muziejus Kaune. Populiariausi suvenyrai – juvelyriniai dirbiniai iš gintaro. Turguje japonai mėgsta įsigyti ir paragauti sulos, medaus, lašinių, noriai perka vilnones kojines ir medinukus. Visiškai teisingas ir japono turisto, nuolat viską fotografuojančio, įvaizdis: vienos kelionės metu standartiškai padaroma iki kelių tūkstančių fotografijų. Jose užfiksuoti ir tradiciniai lietuviški didžkukuliai, kuriuos japonai labiau mėgsta fotografuoti nei valgyti. Taip pat jie ragauja silkės ir labai stebisi, kad parduotuvėse yra tiek jos rūšių.

Pasak R. Levickaitės, Lietuvą užsieniečiai vertina labai pozityviai, ypač - kultūros paveldą, gidų, vairuotojų profesionalumą, viešbučių darbą. Tačiau negaili pastabų maitinimo įstaigų aptarnavimui, prastiems keliams bei netinkamai viešųjų tualetų infrastruktūrai.

Statistikos departamento duomenimis 2012 metais palyginti su ankstesniais metais per turizmo organizavimo įmones atvykstamojo turizmo srautas į Lietuvą padidėjo 23 procentais - į šalį atvyko per 120 tūkst. turistų. Daugiausia turistų buvo sulaukta iš Vokietijos (per 34 tūkst.), Rusijos (per 25 tūkst.). 2012 metais Lietuvoje lankėsi 1 625 turistai iš Japonijos. Mažiausiai turistų sulaukiama iš Afrikos žemyno šalių. 2012 m. duomenimis, mūsų šalį aplankė 120 turistų iš Afrikos, 86 turistai iš Kroatijos ir tik 36 turistai iš Airijos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai