J. Milius dėl atleidimo iš pareigų kreipėsi į teismą
2016-10-27

Vilnius. Buvusiam Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui Jonui Miliui kreipusis į teismą dėl neteisėto jo atleidimo, premjeras Algirdas Butkevičius tikina, kad atleidžiant veterinarų vadovą buvo pasielgta teisingai, mat jam keliami ir etikos bei moralės reikalavimai, kurių šis neatitiko.

„Neskubėjome priimti jokio sprendimo, nors ir jautėme iš išorės spaudimą - kada priimsite sprendimą dėl atleidimo buvo aiškinama. Bet mes pasielgėme labai teisingai, pagal Vyriausybės įstatymo 29-1 straipsnį išnagrinėję jo veiklos ataskaitą (...) buvo pasielgta, kad tam tikri moraliniai aspektai irgi svarbūs vadovams. Jam keliami ir kiti reikalavimai, kad elgtųsi etiškai, kad vykdytų kitus teisės aktuose jam numatytus pavedimus", - ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

J. Milius lrytas.lt portalui teigė, kad Vyriausybė naudojosi jo nuopelnais atveriant naujas eksporto rinkas, o premjeras pasielgė nesąžiningai jį atleisdamas. Į tai A. Butkevičius atkirto, kad be valstybės vadovų pastangų J. Milius nebūtų atidaręs naujų eksporto rinkų.

KWS 21 07 01 mob

„Aš tai labai nustebau, lyg jis būtų premjeras, o aš būčiau Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas, nes rinkų atidarymas be vieno ar kito valstybės vadovo pastangų tai yra neįmanoma. Tik jis gali jau tolimesnį darbą vykdyti, kada atvyksta ekspertai arba specialistai tikrinti laboratorijas, maisto įmones tikrinti", - tikino premjeras.

Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS trečiadienį patvirtino, kad teismas gavo J. Miliaus prašymą, tačiau teismas dar nepradėjo jo nagrinėti, nes ieškinys grąžintas pareiškėjui patikslinti. Tą J. Milius turi padaryti iki lapkričio 7 dienos.

Iš Veterinarijos tarnybos pareigų J. Milius atleistas spalio pradžioje po to, kai Vyriausybė rugsėjį nepritarė jo veiklos ataskaitai. Tarnybai jis vadovavo nuo 2010 metų spalio, po ketverių metų jis paskirtas antrai kadencijai, kuri turėjo baigtis 2018 metų spalio 4 dieną.

Klausimas dėl galimybės J. Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą ir tiria įtarimus, jog šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex" per parlamentarą „tvarkietį" Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J. Milius kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavaimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

J. Milius savo kaltę kategoriškai neigia.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai