J. Milių ketinama atleisti iš pareigų (papildyta)
2016-09-15

Vilnius. Vyriausybė ketina atleisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovą Joną Milių iš pareigų, ketvirtadienį pranešė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Tai pranešta po Vyriausybės pasitarimo, kuriame Ministrų kabinetas nepritarė J. Miliaus veiklos ataskaitai.

„Šiuo metu yra priimtas sprendimas: pirma - nepritarti pono Miliaus, kaip vadovo, pateiktai veiklos ataskaitai, antra - yra pavesta žemės ūkio ministrei paruošti Vyriausybės nutarimą ateinančiam Vyriausybės posėdžiui dėl pono Miliaus atleidimo iš pareigų", - sakė A. Butkevičius.

Anot jo, apie J. Milių Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ministrams pateikė ir slaptos informacijos.

„Mes vakar gavome dar papildomos medžiagos iš STT, ta gauta medžiaga buvo pristatyta individualiai kiekvienam ministrui susipažinimui, kiekvienas pasirašė savo parašu, kad šita informacija nebus teikiama visuomenei, ir kompleksiškai buvo vis dėlto vertinama ir jo, kaip asmens, kompetencija, bet taip pat buvo vertinami kai kurie etiniai dalykai", - aiškino premjeras.

J. Milius dalyvavo Vyriausybės pasitarime, tačiau sako nežinantis Ministrų kabineto sprendimo nepritarti jo veiklos ataskaitai motyvų.

„Oficialaus komentaro pats jis nemato prasmės duoti, nes nežino sprendimo nepritarti jo ataskaitai argumentų ir nėra susipažinęs su pažymos turiniu", - BNS ketvirtadienį sakė tarnybos atstovė Jurgita Savickaitė.

Vyriausybės įstatymas numato, kad nepritarimas veiklos ataskaitai gali būti pagrindas įstaigos vadovą atleisti iš pareigų.

Trečiadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tarybos posėdyje J. Milius pranešė sustabdantis savo kaip tarybos pirmininko pareigas. „Tarybos narių prašau leisti laikinai nusišalinti nuo visų tarybos pirmininko pareigų (įskaitant posėdžių šaukimą, pirmininkavimą posėdžiams ir nutarimų pasirašymą), kurias nusišalinimo metu vykdytų tarybos pirmininko pavaduotojas", - rašoma J. Miliaus kreipimęsi į tarybą.

BNS jis sakė tokį sprendimą priėmęs dėl didelio užimtumo ir pagarbos universitetui.

„Mano dabar užimtumas tris kartus didesnis yra, kadangi turiu aiškintis įvairiose institucijose, turiu veiklos ataskaitą ruošti, turiu dėl medžioklės aiškintis. Daug yra labai visokių problemų šiuo metu, tuo labiau, kad universitetas yra, kurį aš gerbiu ir kuris yra geriausias Lietuvoje. (...) Tai kol tos visos problemos vyks, aš nusišalinu. Nariu lieku, savo nuomonės aš nekeičiu", - sakė J. Milius.

Iš tarybos narių jis nesitraukia. VMVT vadovas BNS sakė, kad tokį sprendimą priimtų tuo atveju, jeigu jaustųsi prasikaltęs. LSMU statutas numato nepriekaištingos reputacijos reikalavimą tarybos nariams.

Klausimas dėl galimybės J.Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pateikus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu.

J. Milius kartu su žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavaimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Algirdas Butkevičius ragino J. Milių trauktis iš pareigų savo noru, tačiau nuo 2010 metų tarnybai vadovaujantis pareigūnas savo kaltę kategoriškai neigė ir atsistatydinti atsisakė.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai