J. Kraujelis kviečia surengti akistatą
2014-02-21

Vilnius. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija kviečia valdžios institucijų vadovus susitikti ir objektyviai įvertinti žemės ūkio bendrovių veiklą, kylant grėsmei joms toliau tęsti veiklą, naudingą žmonėms ir valstybei. Į susitikimą kviečiami Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius ir komiteto nariai, valdančiosios koalicijos frakcijų seniūnai, žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna ir kt.

Kreipimesi akcentuojama, kad susitikime su žemės ūkio bendrovių vadovais ir darbuotojais būtinai dalyvautų visi tie, kurie formuoja ir įgyvendina pažangių bei konkurencingų ūkių plėtros politiką Lietuvoje, nepaisant to, kad nuomonės kai kuriais klausimais skiriasi, o kai kuriems politikams bendrovės yra vos ne didžiausias blogis.

Susitikimo darbotvarkei siūlomi šie klausimai: pasiektų gamybos apimčių, darbo vietų, darbo pajamų, apsirūpinimo žeme garantijos, vienodesnių Konstitucijos garantuojamų verslo sąlygų, nepriklausomai nuo ūkio vieneto statuso, sudarymas ir kt. Susitikimą siūloma surengti artimiausiomis savaitėmis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Žemės ūkio bendrovės nieko išskirtinai papildomo neprašė ir neprašys. Jos naudoja tik apie dešimtadalį žemės, o žemės ūkio produkcijos pagamina apie trečdalį. Jos žmonėms užtikrina darbo vietas, darbo pajamas, socialinį draudimą. Bendrovių naudojamos žemės plotai jau keleri metai nedidėja. Pajinės žemės ūkio bendrovės žemę dirba, o ne ja spekuliuoja, nes 80 proc. naudojamos žemės yra nuomojama iš savininkų. Jos tik nori turėti garantijas, kad dešimt ir daugiau metų naudota žemė nebūtų atimta (kaip kad aiškina referendumo organizatoriai), kad suformuotos gyvulių bandos neliktų be žemės, kad išmokos pajamoms palaikyti nebūtų atimamos iš tų, kurie daugiau dirba ir labiau prisideda prie visuomenės interesų užtikrinimo, - pabrėžia Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai