Įtvirtino prievolę registruoti nebaigtas statybas ir rekonstrukcijas
2015-06-26

Vilnius. Seimas pritarė siūlymui įtvirtinti privalomą statinio registraciją, atlikus statinio užbaigimo procedūras, ir nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio duomenų periodinį atnaujinimą (tikslinimą) Nekilnojamojo turto registre.

Priimtomis pataisomis nutarta nustatyti prievolę statinių savininkui, atlikus statybos užbaigimo procedūras, statinį įregistruoti Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo statybos užbaigimo akto gavimo ar deklaracijos apie statybos užbaigimą patvirtinimo dienos. Nekilnojamojo turto registre ne vėliau kaip per 3 metus nuo statybos pradžios taip pat turės būti įregistruotas nebaigtas statyti ar rekonstruoti statinys. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, šiais pakeitimais siekiama kontroliuoti pastatytų nekilnojamojo turto objektų registravimą Nekilnojamojo turto registre ir išspręsti problemas, susijusias su neregistruoto turto vertės nustatymu mokesčių administravimo tikslais.

Įstatymų pataisomis taip pat nuspręsta reglamentuoti Nekilnojamojo turto kadastre įrašytų nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio kadastro duomenų, tarp jų ir statybos užbaigtumo procento, atnaujinimo periodiškumą - nustatyti, kad tokie duomenys turi būti atnaujinami ne rečiau kaip vieną kartą per penkerius metus nuo nebaigto statyti ar rekonstruoti statinio įregistravimo Nekilnojamojo turto registre.

„Šiais pakeitimais siekiama skatinti asmenis užbaigti pradėtas statybas ir įteisinti jas tiek statybos užbaigimo aktais, tiek ir jų įregistravimu Nekilnojamojo turto registre. Šie pakeitimai taip pat susiję su mokesčių apskaičiavimu, nes įteisinus užbaigtas statybos procedūras, nekilnojamojo turto savininkams nebebus galimybių išvengti mokesčių mokėjimo ar nuslėpti savo turo vertę", - teigiama aiškinamajame rašte.

Seimo priimtos naujos nuostatos įsigalios 2015 m. lapkričio 1 d. Iki šio įstatymo įsigaliojimo baigti statyti, pradėti ir ilgiau nei 3 metus nebaigti, tačiau Nekilnojamojo turto registre neįregistruoti, statiniai bei daiktinės teisės į juos, turės būti įregistruoti ne vėliau kaip per vienerius metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos.

LRS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai