Žemės ūkio mokslams skirta auksinė moneta buvo išgraibstyta
2020-11-30

Vilnius. Lietuvos bankas į apyvartą išleido kolekcinę žemės ūkio mokslams skirtą 5 eurų aukso monetą, kuri sulaukė itin didelio dėmesio ir buvo išparduota pirmąją išankstinio platinimo dieną.

Lietuvos banko valdyba dar vasarą patvirtino kolekcinės 5 eurų aukso monetos, skirtos Žemės ūkio mokslams (iš serijos „Lietuvos mokslas“), etaloną. Šios monetos averso ir reverso grafinius projektus sukūrė autorius Rytas Jonas Belevičius, etaloną nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla.

Moneta – proof  kokybės, 1,244 g svorio, jos tiražas – 2 500 vnt.

RVAC 21 09 30

LB praneša, kad monetos išankstinis platinimas buvo numatytas lapkričio 18 d., tačiau tądien sutriko elektroninės parduotuvės monetos.lb.lt veikla, ir mokėjimų nesulaukusi sistema automatiškai anuliavo visus užsakymus. Tą rytą norinčiųjų įsigyti šią kolekcinę monetą jau buvo daugiau kaip 400.

Todėl išankstinio platinimo datą LB pakeitė į lapkričio 23 d., o monetos išleidimas perkeltas į lapkričio 30 d.

Moneta, skirta žemės ūkio mokslams, susilaukė didelio kolekcionierių susidomėjimo. LB pranešė, kad ji buvo išparduota pirmąją išankstinio platinimo dieną (lapkričio 23 d.). Šios monetos kaina Lietuvos banko el. parduotuvėje – 95 Eur.

Žemės ūkio mokslams skirta kolekcinė moneta yra penktoji iš serijos „Lietuvos mokslas“. Anksčiau šioje serijoje išleistos monetos buvo skirtos širdies chirurgijai, baltistikai, fizikai ir technologijos mokslams. Kitais metais planuojama moneta socialiniams mokslams.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai