Inovatyvaus ūkininkavimo vadyba - nauja studijų programa
2016-04-13

Akademija (Kauno r.). Šiuolaikiškam ūkiui, tvarkomam verslo pagrindais, svarbu vadybos, ekonomikos, rinkų, inovacijų ir projektinės veiklos, apskaitos, finansų, kooperacijos išmanymas. Aleksandro Stulginskio universitetas šiuos praktinius gebėjimus ūkio įpėdiniams siūlo įgyti studijuojant inovatyvaus ūkininkavimo vadybą - naują studijų programą.

Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė (nuotr.) sako, kad naujoji studijų programa - „Inovatyvaus ūkininkavimo vadyba" - skirta parengti šiuolaikinių ūkių „įpėdinius", ūkių vadybininkus. Remdamiesi fundamentinėmis mokslo žiniomis, jie gerai suvoktų žemės ūkio ir verslo jame specifiką, gebėtų pagal pasirinktą ūkininkavimo sistemą diegti technologines ir vadybines inovacijas, tinkamai reaguoti į žemės ūkio politikos ir rinkų permainas, priimti ūkio kaitos strateginius sprendimus, juos efektyviai įgyvendinti, dalyvauti kooperacijoje ir bendruomeninėje veikloje.

„Įsivaizduokime ūkininką, kuris modernizavo savo ūkį, geba priimti vis didesnius rinkos iššūkius, ir jaučiasi tikras dėl savo ateities, tačiau negali teigiamai atsakyti į klausimą, ar pasirūpino, kas perims šį ūkį ir toliau sėkmingai ūkininkaus? Ateities garanto reikia ne tik ūkininkui, bet ir ūkiui. Reikia ne formalaus paveldėtojo ar perėmėjo, o žmogaus, išmanančio ūkininkavimą. Gal ūkininko sūnus ar dukra nenori studijuoti agronomijos ar inžinerijos, gal įpėdiniui artimesni socialiniai mokslai? Ši nauja studijų programa ir siūlo išeitį", - teigia prof. dr. A. Miceikienė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Studijų programoje „Inovatyvaus ūkininkavimo vadyba" stengiamasi išlaikyti pusiausvyrą tarp fundamentinio ir praktinio parengimo. Fundamentinis parengimas leidžia giliai pažinti žemės ūkio ir jo verslo specifiką, ūkininkavimo sistemas, ūkio vadybinius pagrindus, o praktinis parengimas sukuria gebėjimus tvarkyti ūkį ir jo išteklius, plėtoti veiklas, palaikyti aukštą technologinį lygį, įsitraukti į kooperaciją, užtikrinti ilgalaikį konkurencingumą.

Studijų programa aprėpia ne tik žemės ūkio ir ūkininkavimo ekonomikos, žemės ūkio rinkų, veiklos planavimo, išteklių ir procesų valdymo bei kitus vadybinius dalykus. Programoje sudarytos sąlygos tikslingai gilintis į konkrečias gamybos technologijų inovacijas, taip pat pažinti kitas su ūkininkavimu dažnai susiejamas veiklas (bioenergetika, kaimo turizmas, maisto gamyba, tiesioginiai pardavimai ir t.t.). 

Inovatyvaus ūkininko vadybos bakalauro nuolatinių studijų trukmė - 3,5 m., ištęstinių studijų - iki 5 metų.

Anot A. Miceikienės,programa pritaikyta inovatyviam ūkininkavimui ir modernių ūkių vadybai, bet, susiklosčius su ūkininkavimu nesusietoms karjeros aplinkybėms, tinka vadybiniam darbui įvairiose verslo įmonėse, viešojo administravimo įstaigose, kuriose reikalingas žemės ūkio ir jo verslo ypatumų išmanymas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai