Grūdų augintojai vadovu išrinko A. Macijauską
2014-07-09

Kauno r. Šiandien grūdų augintojų asociacijos (LGAA) nariai išsirinko naują pirmininką - beveik vienbalsiai buvo balsuota už Aušrį Macijauską (nuotr. dešinėje). Antrosios kadencijos iki galo neišbuvęs Romas Majauskas nusprendė pasitraukti iš pareigų, sakydamas, kad šiam visuomeniniam darbui jau atidavė visas jėgas ir padarė tai, ką galėjo, o dabar organizacijai reikia naujo vadovo.

Aušrio Macijausko kandidatūrą pasiūlė LGAA narys, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Beje, būtent Jonas Talmantas prieš kelerius metus paprašė R. Majauską sutikti pirmininkauti LGAA, kuomet tuometinis jos pirmininkas Aušrys Macijauskas pakilo karjeros laiptais.

Kaip vieną svarbiausių nuveiktų darbų Romas Majauskas įvardijo bandymus keisti grūdų kokybės standartus. „Jau yra konkrečių rezultatų - šiemet pašariniams kviečiams nustatyta bazinė 14,5 proc. drėgmė, tą patį reikėtų išsikovoti ir pašariniams miežiams", -sakė R. Majauskas

„Po iečių laužymo antrajai kadencijai sutikau pasilikti didžiąja dalimi ir dėl to, kad tuomet buvo pradėtas LGAA projektas, kurį jaučiau pareigą baigti", - prisiminė R. Majauskas audringai vykusius rinkimus 2012 m., kuomet dėl pirmininko posto jis konkuravo su Zigmantu Aleksandravičiumi.

Asociacijai šiuo metu priklauso apie 80 narių

Aktyvus LGAA narys Z. Aleksandravičius niekada nepraleisdavo progos pakritikuoti asociacijos ir jos pirmininko veiklos. Jo teigimu, asociacijos vykdoma politika buvo per daug nuosaiki, trūko ryžto ir aktyvumo.

„Nesigailiu nė vieno savo žodžio. Suprantu, kad nedėkinga dalia yra tų, kurie nori kažką keisti šiame pasaulyje ir esu dėkingas asociacijos pirmininkui už jo darbus. Tačiau aš tikrai spyriau Romą atsistatydinti. Užleidome savo pozicijas, buvome neaktyvūs", - ir šiandien nuomonę išsakė Z. Aleksandravičius, juokais pridurdamas, kad geriausias kandidatas į šį postą būtų jis pats.

Tačiau kiti LGAA nariai šį juoką praleido pro ausis, tad daugiau kandidatų į asociacijos primininkus taip ir neatsirado, rinkimai vyko balsuojant už vienintelį Aušrį Macijauską. „Man svarbiausia, kaip mane vertina tie, kurie augina duoną, kurie iš šios veiklos išlaiko savo šeimas. Niekada nesiveržiau į jokį postą, juolab į šį. Tačiau atsakomybės nesikratau ir nuo jos nebėgu. Jei manimi pasitikite, padarysiu viską, kiek leis jėgos", - dėkodamas už kolegišką pasitikėjimą sakė naujai išrinktas pirmininkas A. Macijauskas.

„Ką gerai darome, lieka nepastebėta, o ką blogai - visi greiti kritikuoti", - pastebėjo Jonas Talmantas, dėkodamas Romui Majauskui už penkerius su trupučiu vadovavimo LGAA metus

A. Macijausko manymu, augalininkystės verslas Lietuvoje patiria vis naujų smūgių, o valdžios institucijose pastaruoju metu priiminėjami nekompetentingi sprendimai, tad spręstinų problemų yra daugybė - pradedant žemės pardavimo saugikliais, kur aiškiai perlenkta lazda, ir baigiant gresiančiu beakcizio kuro kiekio sumažinimu augalininkystės ūkiams.

Trejų metų kadencijai išrinktas Aušrys Macijauskas nusiteikęs aktyvinti Lietuvos grūdų augintojų asociacijos veiklą

„Pažadu, kad bendradarbiavimas bus labai konstruktyvus, jokių asmeniškumų ir emocijų. Nusišalinau nuo bet kokios politinės veiklos, esu grynai susikoncentravęs į žemės ūkį", - sakė A. Macijauskas pridurdamas, kad iš valdžios žemdirbiams reikia tik tiek, kad netrukdytų dirbti.

Susirinkime buvo patvirtinta ir taryba, susidedanti iš 11 narių. Jos sudėtis, A. Macijausko prašymu, mažai keitėsi - kad be jokių trikdžių būtų galima tęsti pradėtus darbus. Lietuvos grūdų augintojų asociacijai šiuo metu priklauso 80 narių - tai labai mažas skaičius, įvertinant tai, kiek žemdirbių dalyvauja šiame svarbiame ūkio sektoriuje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai