Gėlių mados šį pavasarį - kuo daugiau natūralumo
2014-04-09

Kaunas. Bundanti gamta kvieste kviečia žmones gražinti savo sodybas ir plačiau atverti pinigines sodinukams įsigyti. Šiemetinėje parodoje „Ką pasėsi..." tradicinėje sodinukų alėjoje be sustojimo šurmuliavo augalų mylėtojai, o pardavėjai noriai dalijo patarimus, kaip kokį augalą prižiūrėti.

Nuolat eilutė rikiavosi prie Šiaulių rajono gėlininkės Daivos Gasiūnienės daugiamečių augalų sodinukų. Savo sodyboje Kuršėnuose daugiamečių gėlių kolekcininkė jau turi sukaupusi apie 500 skirtingų gėlių rūšių. „Mano kolekcija nuolat po truputį keičiasi. Kažką nusiperku naujo, išbandau, jei nelabai patinka ar nepateisina lūkesčių - atsisakau", - sako gėlininkė. Daugiausia naujų augalų ji įsigyja iš Europos šalių botanikos sodų.

„Daug keliauju su kitais šalies gėlininkais ir mes juokaujame, kad kaip tikinčiajam svarbu mišios, taip mums - botanikos sodų aplankymas", - šypsosi Daiva. Jai, kaip ir dažnam gėlininkui, negražių gėlių tiesiog nebūna: visos savotiškai mielos, visas norisi išbandyti auginti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Gėlininkė pastebi, kad dabar patys madingiausi yra augalai, skirti alpinariumams, visi pievų augalai, taip pat senoviškos lietuviškos gėlės, tarsi atkeliavusios iš močiučių darželių. Pastaruoju metu pirkėjai noriai renkasi gėles, kurios primena laukines: ramunes, dobilus, rugiagėles, įvairius smilginius augalus.

„Karpažolė - viena iš tokių senų tradicinių augalų, kurie dabar madingi", - sako gėlių kolekcininkė Daiva Gasiūnienė

„Būna, kad žmonės labai tiksliai žino, kokių gėlių jiems reikia, o būna, kad ateina ir sako - mums reikia žemų ir spalvingų augalų", - pastebi Daiva. Pasak jos, dabar ryški tendencija, kad jaunos šeimos labai aiškiai žino, kokią aplinką nori susikurti, kokių konkrečiai augalų jiems reikia.

Nors tradiciškai laikoma, kad geriausias laikas augalams sodinti yra pavasaris, tačiau daugiametes gėles galima sodinti nuo pavasario iki pat spalio, ypač jei augaliukai auginami vazonėliuose, su uždara šaknų sistema. „Mano mėnulis yra lietus", - šypsosi Daiva ir paaiškina: augalus ji sodina ne pagal Mėnulio kalendorių, o tada, kai palyja ir dirvoje yra pakankamai drėgmės, tada augalai puikiausiai prigyja ir gerai auga.

Sodininkas iš Naujosios Akmenės Rimantas Lizdenis

Daugybę vaismedžių - slyvų, kriaušių, obelų, vyšnių - sodinukų į parodą buvo atvežęs sodininkas iš Naujosios Akmenės Rimantas Lizdenis. Pasak jo, šiemet prekyba ėjosi puikiai, o žmonės bene labiausiai domėjosi retesniais sodo augalais: noriai pirko putinus, sedulas, spanguoles.

Dekoratyvinių medelių augintoja Birutė Čibirienė

Birutė Čibirienė iš Raudondvario (Kauno r.) pirkėjams kantriai aiškino spygliuočių dauginimo subtilybes, taip pat patarė, kuriuos iš jų lengva formuoti žirklėmis, o kurių geriau neliesti. Pasak B. Čibirienės, šiemet bene populiariausi iš jos turimų augalų buvo sumedėję bijūnai, lanksvos ir įvairių spalvų šilagėlės - pastarąsias išpirko jau pirmąją dieną.

Latvijos rožių augintojas Aivaras Bulas

Patarlę, kad savame kaime pranašu nebūsi, puikiai iliustravo iš garsus rožių augintojas iš Latvijos Aivaras Bulas (Aivars Buls). Floribundinės ir miniatiūrinės, krūminės ir parko, vijoklinės ir į stiebus skiepytos rožės sulaukė tikros pirkėjų apgulties: sodinukus, kainavusius po 15 Lt, parodos lankytojai tiesiog graibstė ir nesibodėjo palūkuriuoti lėtokai judančioje eilutėje.

25 metų rožių auginimo patirtį turintis Aivars Buls daugina per 200 skirtingų rožių veislių. Lietuviškai gerai kalbantis latvis augintojas negailėjo patarimų, kaip auginti rožes, o neapsisprendusiems, kokia rožė gražiausia, leido neskubant išsirinkti. Visiems, pirkusiems rožes, jis patarė neskubėti jų sodinti į lauką iki balandžio 15 dienos ir kol kas sodinukus saugiai palaikyti šiltnamyje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai