Gėlių kompozicijų kūrimo naujovės (foto)
2013-07-17

Kaunas. Balkonų, palangių, terasų puošimas žydinčiomis, dekoratyvius lapus turinčiomis krūminėmis ir svyrančiomis gėlėmis, jų kompozicijų derinimas turi savų ypatumų. Čia galioja tam tikri mados dėsningumai, naujovių ieškojimas.  

„Turbūt sutiksite, kad gėlės - gerų emocijų šaltinis, - sako Vladas Karpavičius, jau 20 metų auginantis dekoratyvinius augalus Ražiškiuose, netoli Garliavos. - Jos džiugina, ramina, puošia aplinką".

Pasak V. Karpavičiaus, dabar jo šiltnamiai užima 40 arų, juose auginami įvairūs dekoratyviniai augalai, o chrizantemos ir daugiametės gėlės auginamos 60 arų plote lauko sąlygomis. Kiekvienais metais pirkėjai gali įsigyti apie 50 naujų rūšių bei veislių augalų, kuriuos augintojas įsigyja bendradarbiaudamas su Europos gėlininkystės ūkiais. Kuriamos gėlių kompozicijos pakabinamuose ir pastatomuose induose iš pasirinktų augalų yra tarsi miniatiūrinis gėlynas savo ryškumu, spalvingumu ir vis kitu aromatu džiuginantis visą vasarą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Šiais metais be tradicinių gėlių išauginome retesnių ir įdomesnių augalų kompozicijoms, - vardina augintojas.  - Tai svyrančios petunijos (surfinijos, kaskadijos) neįprastų spalvų žiedlapiais: Back Ray - beveik visiškai juodais, Bicolor Black - smulkiažiedė petunija - tamsiai burokiniais žiedlapiais su geltonai papuoštais pakraštėliais, Scarlet Ray - ryškiai raudonais, Daupente - tamsiai vyšniniais pilnaviduriais žiedais, Giant Purple Picotee - stambiažiedė baltu apvadu. Svyrančios petunijos kompozicijose puikiai dera su spalvingais batatiniais sukučiais, karpažolėmis, geltonžiedžiais lakišiais. Geriausiai auga saulėtoje namo pusėje.

Bicolor Black - smulkiažiedė petunija

Begonija Dragon - elegantiška ir gausiai žydinti. Puikiai dera derinyje su batatiniais sukučiais. Svyranti karpažolė Diwali Mysteri kompozicijoms suteikia švelnumo ir lengvumo įspūdį, pavyzdžiui, su verbena ir kalibrachoja. Mėgsta saulėtą vietą.

Svyrantis puikūnas Aurianticus Orange pasipuošęs originaliais grybus voveraites primenančiais žiedais. Gražiai atrodo vienas ir deriniuose su kitais augalais. Nusvyra žemyn apie 20 cm. Svyrantis puikūnas - medėjantis augalas, todėl verta bandyti išlaikyti per žiemą vėsioje patalpoje. Tinka auginti tiek saulėtoje vietoje, tiek lengvame pavėsyje.

Svyranti kalceolarijaSaalegold- įdomus augalas ryškiai geltonais žiedeliais lyg kurpaitėmis. Nusvyra žemyn iki 30 cm.Po gausaus žydėjimo reikia pakirpti nužydėjusius žiedynus. Pakantus auginimui. Žydi banguotai. Tinka auginti kompozicijose. Pražydę žiedai ilgiau laikosi, kai kalceolarijos auga netiesiogiai saulės apšviestoje vietoje.

KalceolarijosSaalegoldžiedeliai primena kurpaites

Svyranti centradenija - svyrantis augalas puošniais rožiniais žiedais (1,5-2 cm) ir rausvais lapais. Gerai auga ir saulėtoje vietoje, ir paunksmėje. Nemėgsta didelės drėgmės ir pertręštos žemės. Nužydėjusių ūglių šalinti nereikia - dažnai ant jų formuojasi nauji pumpurai. Tinka auginti kompozicijose su žydinčiomis gėlėmis, dera su švelnių ir kontrastingų spalvų žiedais.

Svyrantis pajūrinis laibenis Silver Stream - baltais žiedais, kvepia medumi. Tinka kompozicijose su ryškiasaplviais augalais - verbenomis, svyrančiomis petunijomis, pelargonijomis. Geriausiai auga saulėtos apšviestose vietose. Vasaros viduryje reikia patrumpinti nužydėjusias šakeles, kurios po 2-3 savaičių vėl gausiai apsipils baltais žiedeliais.

Raudonlapis kiškiakopūstis Burgundy Gelb - tamsialapis, geltonais žiedais. Gėlių kompozicijoms suteikia natūralumą ir gyvybingumą. Dera su kaulasėkliais, žydinčiais švelniai violetiniais žiedais. Tinka auginti saulėtoje vietoje, atsparus drėgmės trūkumui. Auginant lengvame pavėsyje, pašviesėja lapai.

Raudonlapis kiškiakopūstis Burgundy Gelb

Mekardonija Early Yellow - stipriai žemyn nusvyrantis augalas geltonais žiedais, panašiais į suterų. Tinka auginti saulėtoje vietoje ir pusiau paunksnėje. Gražiai atrodo vieni ir deriniuose. Svyrantis bambukas Green Twist - savo lapais panašus į paprastą pievų varputį. Per vasarą nusvyra žemyn iki 1,5 m. Nusvyrimą galima pakoreguoti pakerpant. Taip pat tinka auginti kompozicijose kaip foninį augalą su pelargonijomis, verbenomis. Įdomi ir margialapė bambuko forma.

Spalvingumu iš foninių augalų išsiskiria batatinis sukutis, auginamas pavieniui arba kompozicijose su kitais augalais dėl savo lapų spalvos ir formos. Per vegetacijos laikotarpį išaugina ilgesnes kaip 1 m šakas. Taip pat užaugina gumbus, kuriuos galima išlaikyti per žiemą.

Batatinis sukutis - šilumamėgis augalas, tad lauke sodinamas ne anksčiau kaip gegužės pabaigoje - birželio pradžioje, pasibaigus pavasarinėms šalnoms. Veislės: Yellow - salotiniais lapais, Black Tone - tvirtomis svyrančiomis šakomis, stipraus augumo tamsiais juodai - rudos spalvos širdies formos, lapais. Idealus augalas sodinti pakabinamuose krepšiuose, sukurti spalvinei gamai. Augdamas pavėsingoje vietoje ar pusiau pavėsyje gali nusvirti iki 1 metro.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai