Gamtai skirtose monetose - žemaitukas ir lietuvių skalikas
2017-08-31

Vilnius. Lietuvos banko liepos mėnesį į apyvartą išleistų 10 eurų ir 1,5 euro kolekcinių monetų reverse vaizduojami vienas šalia kito stovintys ir ta pačia kryptimi žvelgiantys du lietuvių skalikai ir žemaitukas.

„Jei šuo ir žirgas - geriausi žmogaus draugai, tai žemaituką ir lietuvių skaliką galėtume laikyti geriausiais lietuvio draugais. Išleisdami šią kolekcinę monetą prisidedame prie tradicinių lietuviškų, deja, šiuo metu nykstančių veislių įamžinimo", - sako Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas.

Šios veislės yra vienos iš seniausių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Lietuvoje laikoma apie 500 grynaveislių, kilmės knygoje registruotų žemaitukų ir 200 lietuvių skalikų.

Linas Agro 20 09 01

Riešės žirgyne vykusiame monetų pristatyme visi turėjo galimybę pasigėrėti Lietuvos žirgyno žemaitukais ir medžiotojų į pristatymą atsivežtais skalikais. Lietuvos žirgynas rūpinasi žemaitukų veislės, kuri žinoma nuo VI-VII a., išsaugojimu. Ši veislė yra įtraukta į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką bei katalogą. Lietuvių skalikų veislei išsaugoti yra parengta speciali programa, tačiau daugiausia šios veislės šunų laiko ir veislės grynumu rūpinasi patys medžiotojai.

Vitas Vasiliauskas Riešėje apdovanojo žemaituko raitelę

Žemaitukus ir lietuvių skalikus įamžinusi 1,5 euro moneta (vadinamasis pusantrokas) yra antroji Lietuvos banko išleista tokio nominalo moneta. Taip siekiama plėsti išleidžiamų eurų monetų įvairovę, skirti dėmesio populiaresnėms temoms ir paskatinti daugiau žmonių domėtis kolekcionavimu.

Lietuvių skalikui ir žemaitukui skirtas monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla. Monetos dailininkai Rūta Ničajienė ir Giedrius Paulauskis. Monetos briaunoje matomi lietuvių skaliko ir žemaituko pėdų simboliai.

LB, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikia riboti tiesiogines išmokas (nustatyti „lubas“)?
Orai