Galvijų „pažinčių“ aplikacija sulaukė populiarumo
2019-03-22

Londonas. Žemės ūkyje naudojamas inovacijas Jungtinėje Karalystėje papildė galvijų „pažinčių“ mobili aplikacija, leidžiant ūkininkams rasti tinkamą bulių karvei arba atvirkščiai.

Startuolis „Hectare Agritech“ paleido „Tinder“ tipo mobiliąją programėlę pavadinimu „Tudder“ (angl. „udder“ reiškia „tešmuo“).

Aplikacija ūkininkams padeda rasti tinkamą bulių veisimui. Programėlėje galima peržiūrėti galvijų nuotraukas su jų amžiumi, gyvenamąja vieta ir savininku. Braukiant per ekraną naudotojai girdi karvių mūkimą.

RVAC 21 09 30

Pasirinkę gyvulį, ūkininkai nukreipiami į tinklalapį „SellMyLivestock“, kuris veikia jau nuo 2014 metų. Ten  galima peržiūrėti daugiau galvijo nuotraukų ir sužinoti daugiau duomenų, pavyzdžiui, informaciją apie pieno primilžio vidurkį, pieno baltymų kiekį, gyvulio charakterį, sveikatos problemas.

Leidžiama  filtruoti paiešką pagal tai, ar gyvulys auginamas ekologiniame ūkyje, ar yra veislinis, ar ūkyje kada nors buvo užfiksuota tuberkuliozė.

Kūrėjai teigia, kad tai pirmoji pasaulyje gyvulių „pažinčių“ aplikacija. Svetainėje skelbiama informacija ir apie parduodamus gyvulius (karves, kiaules, ožkas) bei grūdus, pašarus.  

Žemės ūkio rūmų Veislininkystės komiteto pirmininkas Edvardas Gedgaudas „Mano ūkiui“ sakė, kad Lietuvoje jau seniai yra naudojama programa, kuri padeda rasti bulius pieninėms karvėms.

„Mums tai jokia naujiena. Tik tiek, kad mūsų programa nėra viešai prieinama. Naudojamės vokiečių kompanijos „Vit“ sukurta programa. Duomenų bazėje turime daugiau kaip 27 tūkst. bulių iš viso pasaulio. Žinoma, dažniausiai naudojami Lietuvoje esantys buliai, jų visiškai užtenka“, – sakė E. Gedgaudas.

Jo manymu, Jungtinėje Karalystėje sukurta vieša aplikacija labiau tinka mėsinių galvijų veisimu.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) Ūkinių gyvūnų registro duomenimis, 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo registruota 658,18 tūkst. galvijų, o galvijų laikytojų skaičius siekia 45,98 tūkst. vnt. Nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2019 m. sausio 1 d. galvijų sumažėjo 52,11 tūkst. vnt. arba 7,3 proc.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai