FNTT išaiškino sukčiavusius ūkininkus
2016-08-03

Vilnius. Teisėsaugos pareigūnai įtaria, kad šiauliečiai, apgaulingai deklaruodami nusipirkę 2 tūkst. tonų grūdų, išvengė daugiau nei 200 tūkst. eurų PVM ir pelno mokesčių. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame dėl apgaule į valstybės biudžetą nesumokėtų daugiau nei 200 tūkst. eurų mokesčių įtarimai pareikšti penkiems asmenims.

Kaip pranešė FNTT, bendradarbiaujant su Šiaulių apskrities valstybine mokesčių inspekcija nustatyta, kad Šiaurės Lietuvoje didmenine grūdų prekyba užsiimančios trys bendrovės galėjo apgaulingai tvarkyti buhalterinę apskaitą. Minėtos bendrovės savo buhalterinėje apskaitoje nurodė, kad iš dviejų Mažeikių ir Akmenės rajonų ūkininkų neva įsigijo daugiau kaip 2 tūkst. tonų įvairių grūdinių kultūrų.

Tačiau tyrėjams pavyko surinkti duomenų, kad šie ūkininkai tokio didelio kiekio grūdinių kultūrų užauginti ir parduoti supirkėjams negalėjo, o už netikrų PVM sąskaitų faktūrų išrašymą supirkėjai kaip atlygį grynaisiais pinigais jiems sumokėdavo dalį (35 proc.) PVM sąskaitose faktūrose nurodytos PVM sumos.

Tokiu būdu per keletą metų didmenine prekyba besiverčiančios bendrovės, klastodamos apskaitos dokumentus, buhalterinėje apskaitoje apskaitė grūdinių kultūrų įsigijimą už daugiau kaip 812 tūkst. eurų ir apgaule išvengė sumokėti į valstybės biudžetą daugiau kaip 200 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Be to, ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad vienas iš įtariamųjų, siekdamas išvengti į valstybės biudžetą mokėtinų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių, ne tik sukčiavo menamai pirkdamas grūdines kultūras, bet ir apgaulingai tvarkė savo vadovaujamos įmonės buhalterinę apskaitą. Į ją nebuvo įtrauktos įmonės teikiamos antkapių gamybos ir kapų tvarkymo paslaugų pardavimas ir grynųjų pinigų priėmimo operacijos už daugiau kaip 96 tūkst. Taip pat nuslėpta 17,7 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.

Penkiems asmenims, tarp kurių yra ir abu minėti ūkininkai, pareikšti įtarimai dėl didelės vertės sukčiavimo, apgaulingo, aplaidaus apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Siekiant užtikrinti galimą civilinį ieškinį, laikinai apribota nuosavybė į 54,3 tūkst. eurų vertės turtą.


Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai