Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Gyvenimas toks...
Europos ir Lietuvos teisėsauga tiria „Pienui LT“ skirtą paramą

Vilnius. Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) kartu su Lietuvos Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) tiria, ar kooperatyvas „Pienas LT" teisėtai panaudojo dalį Europos Sąjungos (ES) paramos. Bendrovės valdybos pirmininkas sako, kad bendrovė yra pateikusi informacijos teisėsaugai, tačiau nėra informuota apie tyrimo eigą.

„Bendradarbiaujama su Kovos su sukčiavimu tarnyba, teikiama jiems pagalba dėl kooperatyvo „Pienas LT". Turinio negaliu pasakyti", - BNS sakė FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė.

Apie tyrimą pirmadienį pranešė dienraštis „Kauno diena". Anot jo, pareigūnai tiria, ar kooperatyvas pagal paskirtį panaudojo 4 mln. eurų ES paramos.

„Pieno LT" valdybos pirmininkas Naglis Narauskas BNS sakė, jog bendrovė nėra informuota apie vykstantį tyrimą.

„Dokumentų poėmio nėra jokio buvę. 2016 metų birželį mes gavome prašymą (pateikti dokumentus - BNS), visus dokumentus esame suruošę. Taip pat kreipėmės į FNTT dėl papildomos informacijos pateikimo ir mūsų pasiryžimo atsakyti į visus klausimus. (...) Mes esame gavę prašymą iš FNTT ir tame rašte buvo minima, kad tai nėra ikiteisminis tyrimas, o tai yra dokumentų analizė", - kalbėjo N. Narauskas.

Žemės ūkio ministerija 2016 metų rugpjūtį skyrė papildomus 4 mln. eurų ES paramos baigtai statyti pieno perdirbimo gamyklai „Pienas LT". Papildomos paramos įmonė paprašė, nes 2014 metais bankrutavo gamyklos džiovyklas turėjusi tiekti Vokietijos bendrovė „Finnah GmbH Prozess-und Verpackungstechniks", o kitas gamintojas paprašė didesnės kainos.

Ministerijos Projektų atrankos komitetas anksčiau du kartus nepatvirtino paramos. Jo prašymu NMA aiškinosi, ar dėl „Pieno LT" veiklos nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas ir ar kooperatyvas yra įvykdęs visus su ES parama susijusius įsipareigojimus. Po tyrimo NMA pateikė išvadą, kad parama gamyklai gali būti skiriama.

Į „Pienas LT" gamyklą investuota 33,6 mln. eurų (iš jų 14,7 mln. eurų - ES parama).

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos