Dvi socialdemokratės nori, kad „Sodros" įmokas mokėtų ne tik stambūs ūkininkai
2016-06-22

Vilnius. Socialdemokratės Kristina Miškinienė ir Irena Šiaulienė siekia atšaukti Seimo pritarimo jau sulaukusį žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės siūlymą, kad „Sodros" įmokas nuo 2017 metų būtų įpareigoti mokėti tik stambūs ūkininkai, turintys didesnius kaip 8 ekonominių dydžių ūkius.

K.Miškinienė ir I.Šiaulienė užregistravo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisą, pagal kurią „Sodros" įmokas turėtų mokėti ne mažesnius kaip 2 ekonominių dydžių ūkius valdantys ūkininkai.

Dabar „Sodros" įmokas moka tie ūkininkai, kurie yra didesnių kaip 4 ekonominių dydžių ūkių savininkai - dirba maždaug 25-33 hektarų žemės arba turi apie 20 galvijų bei iš savo ūkio gauna apie 4 tūkst. eurų pajamų per metus.

Socialinių reikalų ir darbo komitetas siūlė įpareigoti „Sodros" įmokas mokėti ūkininkus, kurių ūkiai būtų didesni kaip 2 ekonominių dydžių - tokie žemdirbiai turėtų dirbti maždaug 12 hektarų žemės ir turėti porą melžiamų karvių, o iš tokio ūkio per metus gauti 2,4 tūkst. eurų pajamų. Tokiam komiteto siūlymui Seimas nepritarė.

Ūkininkams, kurie dabar turi mokėti „Sodros" įmokas, nustatytas 28,5 proc. dydžio tarifas, iš kurio 26,3 proc. tenka pensijų socialiniam draudimui ir 2,2 proc. - motinystės (tėvystės) draudimui. Ūkininkams, kurie nėra pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai, „Sodros" įmoka skaičiuojama nuo minimalios mėnesio algos (MMA), kuri dabar yra 350 eurų.

PVM mokėtojo statusą turintiems ūkininkams „Sodros" įmoka skaičiuojama nuo apmokestinamųjų pajamų, tačiau ne mažesnių nei MMA.  Šie ūkininkai moka ir privalomąjį sveikatos draudimą, kurio tarifas yra 3 proc. (turintiems 2 ekonomių dydžių ūkius) arba 9 proc. (turintiems 2-4 ekonominis dydžių ūkius) nuo MMA - atitinkamai 10,5 ir 31,5 euro. 9 proc. MMA sveikatos draudimo įmoką turi mokėti ir PVM mokėtojo statuso neturintys stambūs ūkininkai.

Ūkininkai, kurie yra PVM mokėtojai ir valdo didesnius kaip 4 ekonominių dydžių ūkius, taip pat moka 9 proc. sveikatos draudimo įmoką, tačiau ji yra apskaičiuojama nuo šių ūkininkų apmokestinamųjų pajamų, ne mažesnių nei MMA. Jiems minimali metinė įmokų suma siekia 378 eurus, o maksimali - 480,6 eurų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai