Draudikų patarimai nukentėjusiems nuo stichijų
2012-07-09

Vilnius, liepos 9 d. Draudikai registruoja pranešimus apie paryčiais Šalčininkuose praūžusios audros nuostolius. Stiprus vėjas plėšė gyvenamųjų namų, garažų stogus, išdaužė langus. Bendrovė „PZU Lietuva" jau rezervavo apie 100 tūkst. litų nuostoliams atlyginti. Žalų ekspertai važiuoja į įvykio vietas, kad įvertintų realius gyventojų nuostolius. 

 „Permainingas vasaros oras neleidžia atsipalaiduoti - šįkart dėl stiprios audros ir krušos nukentėjo Šalčininkų gyventojai. Mūsų ekspertai jau išvyko į pagalbą. Operatyviai įvertinę žalą, galėsime netrukus atlyginti gyventojų patirtus nuostolius", - kalbėjo „PZU Lietuva" Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

Nuostolių mastas paaiškės per kelias dienas, kai bus užregistruoti visi pranešimai. Ekspertas pabrėžia, kad pranešti apie įvykį galima per 3 dienas ir vėliau, jei žmonės neturi galimybės susisiekti su draudiku. Žalų ekspertas primena, jog labai svarbu iš karto pasirūpinti nukentėjusiu turtu, jį apdengti, sutvirtinti, kad žala nedidėtų.

 Draudimo ekspertai pataria, kaip elgtis, nukentėjus nuo audros:

  • Pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus. Geriausia, jei užfiksuotumėte nuostolius fotoaparatu, tačiau jei tokios galimybės neturite, saugokite stichijos suniokotus daiktus - lentas, stogo dangą, kitas dalis. Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.
  • Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius. Draudikui įvertinus nuostolius, pagal Jūsų pirkimo čekius bus atlyginama žala.
  • Įvykį registruokite, kai tik turėsite galimybę. Jei dėl elektros ar telekomunikacijos tinklų gedimų  neturite galimybės per 3 dienas pranešti apie draudžiamąjį įvykį, pranešimas gali būti registruojamas vėliau ir dėl to draudimo išmoka nebus mažinama.

 „PZU Lietuva" ekspertų patarimai, kaip pasirūpinti savo turto saugumu:

  • Kylant audrai,  pasirūpinkite, kad  būtų uždarytos visų patalpų ventiliacinės angos, durys, langai, jei yra langinės - jas uždarykite, užšaukite kaminų sklendes. Stebėkite pastatų būklę. Priveržkite atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus.
  • Automobilius parkuokite saugioje vietoje - atokiau nuo medžių visomis kryptimis - tokiu kaip medžio aukštis atstumu. Taip pat nepatartina automobilio palikti dauboje, kur jis galėtų būti apsemtas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai