Dėliojamas Žemės ūkio rūmų valdžios pasjansas
2014-02-12

Kaunas. Vasario pabaigoje įvysiantis Žemės ūkio rūmų suvažiavimas turi išrinkti naujus vadovus ir valdymo organus - Tarybą ir Prezidiumą. Dalis žemdirbių organizacijų neprieštarauja, kad Rūmams ir toliau vadovautų Andriejus Stančikas (nuotr.), tačiau kelia sąlygą, kad naujoje vadovybėje nebeliktų dabartinio vicepirmininko Sigito Dimaičio.

Antradienį vykusiame posėdyje Lietuvos ūkininkų sąjungos Prezidiumo nariai atvirai kėlė klausimą dėl Žemės ūkio rūmų vicepirmininkų kandidatūrų - ar išrinktas pirmininku Andriejus Stančikas atsisakys S. Dimaičio paslaugų?

„Dėl Sigito Dimaičio sulaukiame priekaištų. Kartais, rodos, jis lygioje vietoje suklumpa. Kyla intrigų, kurias išlyginame. Jis nėra saldainis. Kaip ir kiekvienas iš mūsų, turi pliusų ir minusų. Valdžios koridoriuose - Seime ir Vyriausybėje - jis nepranokstamas, todėl šį jo potencialą turėtume išnaudoti", - kalbėjo A. Stančikas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas buvo kategoriškas. „Nenorime nieko vynioti į vatą: Andriejus Stančikas pirmininku gali būti, bet vicepirmininkais turi būti žemdirbių organizacijų vadovai, Dimaičio iš viso neturi būti Žemės ūkio rūmų valdymo organuose", - sakė J. Talmantas.

Ar žemdirbių organizacijų keliamos sąlygos bus priimtinos kandidatui į Žemės ūkio rūmų vadovus ir ar ūkininkai parems jo kandidatūrą, galutinai bus tariamasi šį penktadienį.

Vasario 28-ąją šaukiamas Žemės ūkio rūmų suvažiavimas vyks pagal naują Statutą. Jame bus renkama Taryba ir Prezidiumas, kurių narių skaičių nustatys suvažiavimo delegatai. Vienai organizacijai suvažiavime atstovaus 1 delegatas. Planuojama sumažinti naujų valdymo organų sudėtį: naująją Tarybą galėtų sudaryti 24 nariai (šiuo metų - 51 narys), kurie atstovautų 48 organizacijoms, o Prezidiumą sudarytų keliolika rinktų atstovų vietoje dabartinių 30 narių.

Pasak A. Stančiko, Prezidiumui keliama užduotis tapti mobiliu ir aktyviai bei operatyviai dirbančiu žemdirbių savivaldos valdymo organu.

Kalbėdamas apie vicepirmininkus, A. Stančikas pabrėžė, kad jų skaičių irgi nustatys suvažiavimas, tačiau nulemti turėtų Žemės ūkio rūmų finansinė padėtis. „Vicepirmininku galima būti ir visuomeniniais pagrindais, tačiau tokiu atveju menka atsakomybė, o pareigos įpareigoja dirbti", - sakė A. Stančikas. Jo nuomone, Rūmų vicepirmininkai turėtų atstovauti ne šakinėms, o profesinėms organizacijoms, jie galėtų būti du.

Tarp kandidatų į Žemės ūkio rūmų vicepirmininkus buvo paminėti Pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos vicepirmininkas Nikolajus Dubnikovas, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.

ŽŪR veiklos perspektyvas A. Stančikas sieja su didesne savivalda ir savarankiškumu, kuriuos užtikrintų nepriklausomas nuo valdžios Žemės ūkio rūmų veiklos finansavimas. Nario mokesčio klausimą turėtų išspręsti suvažiavimas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai