Austrija: turistės žūtis ūkininkui kainavo beveik 0,5 mln. eurų
2019-03-21
Pixabay nuotrauka

Insbrukas. Austrijos ūkininkui teismas pritaisė sumokėti 490 000 eurų kompensaciją dėl to, kad jo karvių banda sutrypė vokiečių turistę.

Insbruko teismas  paskelbė savo sprendimą dėl civilinio ieškinio, kurį pareiškė žuvusios moters vyras ir sūnus. Nelaimingas įvykis nutiko 2014 m. liepą, kai 45 metų Vokietijos turistė vaikščiojo su savo šunimi po Austrijos Alpes.

Vienoje gamykloje ją apsupo karvės ir sutrypė. Nepaisant bandymų atgaivinti moterį, ji mirė nuo traumų įvykio vietoje. Įvykio tyrimo metu paaiškėjo, kad moteris vedžiojo šunį už pavadžio, o užpuolus karvėms, šuns nepaleido. Akivaizdu, kad karvių išpuolio priežastimi tapo šuo. Jeigu moteris jį būtų paleidusi, greičiausiai būtų išvengusi nelaimės.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Žuvusiosios vyras ir sūnus apkaltino ūkininką nužudymu dėl neatsargumo, o ūkininkas tvirtino, kad jis buvo pastatęs įspėjamuosius ženklus ant ganyklos ribų.

Teismas nusprendė, kad įspėjamųjų ženklų nepakanka ir kad ganyklos turėjo būti aptvertos. Teismo sprendimas supykdė Tirolio ūkininkus, kurie mano, kad tai yra grėsmė jų gyvenimo stiliui kalnuotame regione, kuris yra populiarus turistų traukos objektas.

Austrijos vyriausybės kancleris Sebastijanas Kurcas (Sebastian Kurz) spaudos konferencijos metu sakė, kad šalyje turi būti išlaikyta žemės ūkio ir turizmo dermė. Vyriausybė parengs naują planą, kur iš naujo numatys saugumo priemonių planą, kad tokie įvykiai nepasikartotų.

MŪ inf.  

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai