Atsistatydino žemės ūkio ministro patarėjas
2017-02-13

Vilnius. Žemės ūkio ministro patarėjo Virginijus Kirsnickas, su kuriuo susijusios įmonės galėjo netinkamai panaudoti Europos Sąjungos (ES) paramą, pasitraukė iš pareigų. „Jis pasitraukė savo noru, po mūsų pasikalbėjimo. Turbūt niekas dar karo su žurnalistais nelaimėjo, nes visada įdomi tik viena pusė. Tikrai šiuo atveju Lietuvai ne ypatingai geras darbas padarytas, bet ką darysi. Rasime kitą patarėją", - teigė B. Markauskas.

„Mums būtinai reikia tą praeitį įsivertinti, kitaip po kiek laiko pradės lįsti tie dalykai", - pridūrė jis. Ministras neatmetė galimybės, kad naujo patarėjo gali būti ieškoma, skelbiant atvirą konkursą. Sausio pabaigoje viešą viceministro ir patarėjo atranką paskelbė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Įdomus variantas, aišku, turbūt anksčiau nėra dar taip buvę. Žinoma, bent jau patarėjas yra žmogus artimiausiai tavęs, norisi juo pasitikėti, žinoti, ką jis gali, todėl kažkiek rizikos su konkursu gali būti. Nors nežinau, reikia pagalvoti, tada galbūt tokios asmeninės atsakomybės nebūtų. (...) Tikrai, gal visai nebloga mintis", - svarstė B. Markauskas.

KWS 21 07 01 mob

Žiniasklaidoje pasirodžius žiniai, kad V. Kirsnickui tapus ministro patarėju, į keblią situaciją pateko šios ministerijos valdininkai, prieš keletą metų domėjęsi, kaip jo įmonės panaudojo Europos Sąjungos paramą.

Žemės ūkio ministerijai pavaldi Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) tuomet buvo įpareigota iš vienos su V. Kirsnicku susijusios įmonės atgauti netinkamai panaudotus ES pinigus. Ginčas dėl to persikėlė į teismus ir tęsiasi iki šiol, o ministerijos valdininkams dabar tenka bylinėtis su jų viršininko patarėju.

Pasak B. Markausko, prieš tapdamas jo patarėju V. Kirsnickas buvo aktyvus socialinis partneris, dalyvavo ES paramos projektų atrankos komitetuose, teikdavo daug pasiūlymų, dėl atskirų projektų išsakydavo savo abejones ir kritiką, todėl tikrai nebuvo „patogus" partneris Žemės ūkio ministerijai ir tikriausiai yra įsigijęs nemažai priešų.

Anksčiau B. Markauskas BNS yra sakęs, kad labai panašus anoniminis skundas dėl V. Kirsnicko maždaug prieš tris savaites pateiktas ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), tačiau pastaroji tuomet nerado kažkokių rimtų priežasčių, kodėl V. Kirsnickas negalėtų eiti užimamų pareigų.

Žiniasklaidos teigimu, žuvininkystės klausimais ministrui patarinėjęs V. Kirsnickas turi verslą Klaipėdos rajone. Be jam priklausančios bendrovės „Drevernos žvejys", patarėjas vis dar yra asociacijos „Klaipėdos rajono iniciatyvos" valdybos narys. Prieš dvejus metus abi šios ES paramos gavėjos, vykdžiusios Klaipėdos rajono tvarios žuvininkystės plėtros strategijos projektus, buvo atsidūrusios tikrintojų taikiklyje, buvo įtariama, kad beveik 1 mln. eurų paramos gavusiai asociacijai „Klaipėdos rajono iniciatyvos" priklausiusios įmonės galėjo būti įsteigtos fiktyviai, siekiant gauti didesnę paramą.

BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai