Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Gyvenimas toks...
Atleistas NMA vadovas E. Bėrontas

Vilnius. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas BNS trečiadienį vakare patvirtino, kad atleido Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas skirstančios Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą (nuotr.).

„Nusprendžiau jį atleisti. Aš manau, kad susidarė tokia situacija, kad būtų sunku agentūrai ir pačiam vadovui dirbti, atsakinėti į kylančius klausimus - turbūt tikrai ne toks yra agentūros ir jos vadovo darbas", - BNS po susitikimo su E. Bėrontu sakė B. Markauskas.

Jis tikino, jog įsakymą dėl E. Bėronto jau pasirašė, o jo paskutinė darbo diena yra ketvirtadienis.

Bioversija 23 04 27

B. Markauskas pridūrė, kad oficiali atleidimo priežastis yra „sudėtingas vadovo darbas ir susiklosčiusios aplinkybės".

Žemės ūkio ministras spėjo, kad E. Bėrontas veikiausiai kreipsis į teismą dėl šio atleidimo.

„Ta reakcija vienas dalykas, o kitas dalykas, tai kokie bus veiksmai. Man sunku prognozuoti. Tikriausiai taip (kad E. Bėrontas kreipsis į teismą dėl neteisėto atleidimo - BNS), nes tai būtų kaip ir normali procedūra", - teigė ministras.

B. Markauskas tvirtino, kad jo nuomonę apie E. Bėrontą pakeitė gauta papildoma informacija, tačiau jis nenorėjo detalizuoti, iš kokios institucijos ir kokio pobūdžio ši informacija yra.

Su pačiu E. Bėrontu BNS kol kas nepavyko susisiekti.

Abejones dėl E. Bėronto tinkamumo postui tiek anksčiau, tiek šią savaitę išsakė ir premjeras Saulius Skvernelis. Jo teigimu, iš ES paramos lėšas skirstančios NMA vadovo pareigų nesitraukiantis ir teisėsaugos tyrime kaip specialusis liudytojas figūruojantis Erikas Bėrontas kenkė agentūros darbui.

„Mano pozicija yra labai aiški ir nekinta. Aš ministrui tą esu išsakęs ir dar kartą išsakiau, kad šiomis aplinkybėmis apskritai negali būti kalbos apie šio žmogaus (E. Bėronto) darbą, nes tai kenks pačiai institucijai. Manau, kad šiandien klausimas turėtų būti išspręstas", - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

B. Markauskas sausio pradžioje paskyrė E. Bėrontą antrai ketverių metų kadencijai, nepaisant fakto, jog E. Bėrontas figūruoja teisėsaugos tyrime kaip specialusis liudytojas. Tada jis tvirtino, jog taip nusprendė, nes E. Bėronto darbo rezultatai buvo geri.

B. Markausko sprendimas sulaukė prieštaringų vertinimų. Šalies vadovės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė tvirtino, jog sprendimas E. Bėrontą paskirti antrai kadencijai kompromituoja žemės ūkio ministrą ir mažina pasitikėjimą institucija.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius tvirtino, kad toks sprendimas kompromituoja valstybę ir kovą su korupcija bei europinių lėšų grobstymu. Savo ruožtu premjeras Saulius Skvernelis abejojo, kad E. Bėrontas galėtų sėkmingai dirbti.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl beveik 4 mln. eurų ES lėšų iššvaistymo. Šiame tyrime E.   Bėrontas  buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

FNTT prieš metus atliko kratas už Europos Sąjungos paramos skirstymą atsakingoje NMA. Tada B. Markauskas tvirtino, jog teisėsauga tyrė vieno buvusių tarnybos vadovų - S. Siliciko - administruotus projektus. FNTT nekomentuoja, ar šios kratos susijusios su vykdomu ESlėšų švaistymu.

Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) kartu su FNTT šiuo metu tiria, ar žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT" teisėtai panaudojo beveik 19 mln. eurų ES paramos. Didžioji dalis paramos kooperatyvui buvo suteikta 2010 metais, o papildoma 4 mln. eurų parama - 2016 metais, kai agentūrai jau vadovavo E.   Bėrontas.

B. Markauskas prieš tapdamas ministru, buvo kooperatyvo valdybos nariu ir, pasak žiniasklaidos, dar buvo jo pajininkas. Registrų centro duomenimis, šiuo metu kooperatyvo pajininkė yra B. Markausko mama Sofija Markauskienė.

BNS, MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos