Atėjo laikas deklaruoti pajamas ir turtą
2018-03-14

Kaunas. Valstybinė mokesčių inspekcija paskelbė pajamų ir turto deklaravimo pradžią. Didesnių staigmenų ir naujovių gyventojams, tarp jų ir užsiimantiems žemės ūkio veikla, nebus. Tik papildytas sąrašas pareigybių, kurias ėję gyventojai ir jų šeimų nariai privalo deklaruoti pajamas ir turtą.

Nuo šių metų atsirado prievolė deklaruoti pajamas ir turtą viešųjų įstaigų bei ir akcinių bendrovių, kurių steigėja ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, vadovų pavaduotojai ir jų šeimos nariai, taip pat visų biudžetinių įstaigų ir jų padalinių vadovai, jų pavaduotojai ir jų šeimos nariai.

Pasak Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkės Juditos Stankienės (nuotr. viršuje), pajamų deklaravimo naujovių, kurios būtų išskirtinai aktualios ūkininkams ar žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, šiais metais nėra, jie įprastai turi deklaruoti gautas pajamas ir nuo jų apskaičiuoti pajamų mokestį.

Pajamas privalo deklaruoti individualią veiklą vykdę (net jei negavo pajamų) ar B klasės pajamų (pvz., įvairių palūkanų); PVM mokėtojai, gavę pajamų iš žemės ūkio veiklos, taip pat gavę pajamų iš žemės nuomos, kito nekilnojamo turto nuomos ar jį pardavus ir pan. Taip pat deklaruoti pajamas turi prievolę individualių įmonių savininkai, ūkinių ir mažųjų bendrijų nariai, gavę pajamų iš šių įmonių ar bendrijų, taip pat kiti gyventojai, gavę pajamų, nuo kurių sumokėti pajamų mokestį privalo jie patys. Pajamas deklaruoti reikia ir norintiems perskaičiuoti metinį NPD ir atitinkamas pareigas, numatytas Gyventojų turto deklaravimo įstatyme, einantys asmenys.

Apskaičiuojant bei deklaruojant 2017 m. pajamas ir turtą yra keletas naujovių, tačiau jos, pasak VMI atstovų, aktualios tik labai nedidelei daliai mokesčių mokėtojų, todėl dauguma gyventojų, kurie anksčiau pildant deklaracijas dar konsultavosi su VMI specialistais, šiemet nesunkiai turėtų tą padaryti savarankiškai.

J. Stankienė priminė dar vieną reikalavimą, kurį pamiršta ir kai kurie politikai - gyventojai, turintys prievolę deklaruoti pajamas ir turtą, privalo deklaruoti ir užsienyje turimą turtą bei gautas pajamas.

Mokestinių prievolių departamento vadovė Daiva Baniulienė informavo, kad visą informaciją apie nesumokėtus ar persidengiamus mokesčius, gautus mokestinius pranešimus apie administracines baudas ir pan. gyventojai gali rasti prisijungę prie „Mano VMI" svetainės ir atsidarę mokesčio mokėtojo apskaitos kortelę - joje matosi visi duomenys, prievolės ir permokos.

Turintys prievolę deklaruoti pajamas ir turtą tai privalo padaryti iki gegužės 2 d. Savo noru deklaruojantys ir galintys susigrąžinti mokesčių permoką (bet ne turintys mokesčių įsiskolinimą) tai gali daryti ir vėliau. Vis dėlto VMI ragina gyventojus nelaukti paskutinės dienos, kai prasideda milžiniškos eilės, o suskubti pateikti deklaracijas anksčiau, juolab kad tai daryti elektroniniu būdu yra nesudėtinga. Iš šiemet paruoštų 1,8 mln. preliminariųjų deklaracijų 1,3 mln. tereikia patvirtinti. Elektroniniu būdu pajamas deklaruoja 99,5 proc. šalies gyventojų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai