Apklausa: naudingiausi leidiniai žemdirbiams
2012-01-18

Vilnius, sausio 18 d. Žemės ūkio bendrovių vadovai ir įvairių sričių specialistai daugiausia dalykinių žinių gauna iš laikraščio „Ūkininko patarėjas", žurnalo „Mano ūkis" ir radijo laidos „Gimtoji žemė", teigia Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, apibendrinusi apklausos rezultatus.

Apklausa atlikta 2011 metų lapkričio-gruodžio mėn. Žemės ūkio bendrovių asociacija bendrovių vadovams pateikė anketą su 50 klausimų, šakų specialistams - su 35. Vienas iš klausimų skambėjo taip: „Iš kokių leidinių papildote savo dalykines žinias?". Šį kartą, kitaip negu ankstesniais metais (tokias apklausas LŽŪBA atlieka nuo 2005 m.), buvo akcentuota ne apskritai informacijos dalykas, o dalykinių žinių gavimas iš leidinių (laikraščių, žurnalų, televizijos, radijo). Antras skirtumas tas, kad šį kartą nebuvo pateiktas šaltinių sąrašas, o prašyta patiems įrašyti laikraščių, žurnalų, laidų pavadinimus.

Net 76 proc. apklaustųjų nurodė, kad dalykines žinias papildo skaitydami „Ūkininko patarėją", 45 proc. - žurnalą „Mano ūkis". Po jų - radijo laida „Gimtoji žemė" (29 proc.), „Valstiečių laikraštis" (21 proc.).

„Šiek tiek esu nustebęs, kad atsakymuose net nepaminėti didieji dienraščiai, kuriuose spausdinama daug „paklodžių" apie Europos Sąjungos nešamą laimę žemdirbiams ir kaimui. Tam skiriamos didelės lėšos, tačiau, kaip parodė apklausa, dalykinių žinių žmonėms neprideda, kaip kad ir tos didžiulės lentos, propaguojančios Europos Sąjungos paramą", - komentavo rezultatus LŽŪBA prezidentas Jeronimas Kraujelis.

LŽŪBA inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką keisite ūkyje, jeigu ES smarkiai apribos pesticidų ir cheminių trąšų naudojimą?
Orai