Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Gyvenimas toks...
A. Juška išsaugojo ant kvarcinio smėlio pastatytus šiltnamius

Vilnius. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija nedraudžia ūkininkui Audriui Juškai Anykščių rajone ant kvarcinio smėlio išteklių toliau statyti šiltnamių.

Aplinkos ministerija pranešė, kad inspekcija, A. Juška ir statybą leidžiančius dokumentus išdavusi Anykščių rajono savivaldybės administracija taikiai susitarė dėl šiltnamių ir inžinerinių statinių statybos žemės sklype Vikonių kaime, Anykščių rajone.

„Kiekvienas ginčas yra sprendžiamas individualiai. Šiuo atveju buvo įvertintos aplinkybės, sukuriamos darbo vietos, galimybė eksploatuoti žemės gelmes. Šiuo atveju tai yra privatus žemės sklypas ir žemės gelmių eksploatuoti nėra galimybės kol žemė priklauso privačiam asmeniui, nebent kažkas norėtų eksploatuoti, tai turėtų nusipirkti tą žemės sklypą iš privataus asmens. Įvertinus visas dedamąsias, sukuriamas darbo vietas, Europos Sąjungos paramą, buvo nuspręsta būtent šiuo atveju pasirašyti tokią taikos sutartį", - sakė Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė.

Bioversija 22 08 31

Pagal susitarimą, jei valstybei reikės  naudoti smėlio išteklius, ūkininkas privalės ne vėliau kaip per vienus metus savo sąskaita pašalinti iš numatytos eksploatuoti teritorijos visas kliūtis. Jeigu šis įsipareigojimas nebus vykdomas, ūkininkas privalės mokėti 60 eurų baudą už kiekvieną dieną.

Taikos sutartį šią savaitę turėtų tvirtinti Anykščių rajono apylinkės teismas.

Iš pradžių statybų inspekcija nustatė, kad statybą leidžiantys dokumentai negalėjo būti išduoti ir buvo prašoma juos panaikinti, tačiau vėliau inspekcija, atsižvelgdama į didelę projekto vertę (9,3 mln. eurų) ir tai, kad praėjusių metų birželio pabaigoje į šiltnamių statybas jau buvo investuota beveik 3 mln. eurų, kad įgyvendinus projektą bus sukurta 100 naujų darbo vietų, sutiko ginčą spręsti taikiai.

Praėjusių metų rugsėjo pabaigoje Seimo Aplinkos apsaugos komitetas trečiadienį nutarė grąžinti taisyti nevienareikšmiškai vertinamas Žemės gelmių įstatymo pataisas, kurios įteisintų statybas ant valstybei priklausančių gamtos išteklių klodų.

L. Nalivaikienė teigė nemananti, kad taikos susitarimas ir tęsiamos šiltnamių statybos pažeidžia šiuo metu galiojančius įstatymus.

„Įstatymas labai aiškiai ir konkrečiai nepasako. Pasako, kad žemės gelmių ištekliai turi būti apsaugoti nuo užstatymo, o Vyriausybės nutarimas pasako nuo kokio užstatymo. Sakyčiau yra kolizija tarp Vyriausybės nutarimo ir tarp įstatymo. Tai yra kolizija, kurią kaip galima reikėtų greičiau ištaisyti, nes viena pusė traktuoja vienaip, o kita pusė - kitaip", - kalbėjo Statybų inspekcijos vadovė.

Šiuo metu įstatymas numato, kad nenaudojami žemės gelmių ištekliai turi būti apsaugoti nuo veiksmų, bloginančių jų kokybę, gavybos sąlygas, nuo teritorijos užstatymo, ar kitų veiksmų, trukdančių žemės išteklius naudoti ateityje. Įstatymo pataisas teikęs parlamentaras anykštėnas Sergejus Jovaiša siūlė jį papildyti nuostata, kad naudingųjų iškasenų telkiniuose leidžiama statyti šiltnamius ir kitus nesudėtingus statinius, išskyrus gyvenamuosius ir sodo namus.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos