Basf m1 2024 06 14
Energetika
Prancūzijos ūkis turi nuosavą biometano degalinę
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Dordonė. Pietų Prancūzijos ūkyje įrengta degalinė su banko kortelių mokėjimo terminalu. Tačiau iš žarnos teka ne dyzelinas, o biometanas – iš karvių mėšlo čia pat ūkyje gaminamos dujos.

Ši biometano degalinė priklauso naujam degalinių tinklui „Biogaz de France“, kurį įkūrė metaną gaminančių ūkininkų asociacija. Jos viceprezidentas Bertrandʼas Guerinʼas (Bertranas Gerinas) nerimauja, kad regiono didieji degalinių tinklai, kurie domisi alternatyviais degalais, ilgainiui užvaldys ir biometano rinką. Vis dėlto, jo teigimu, reikėtų leisti šį sektorių vystyti ūkininkams.

Automatizuotame 100 karvių turinčiame Guerinʼų šeimos ūkyje (įkurtas 1926 m.) automatiniai grandikliai į metano talpyklas nuo grindų surenka mėšlą, šlapimą, šieną. Kasdien surenkama apie 40 t organinių atliekų, kurias 38 °C temperatūroje skaido bakterijos, išskiriančios anglies dioksidą ir metaną, rašo „Biofuel Daily“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Didžioji dalis ūkyje gaunamų dujų naudojamos elektrai gaminti, tik nedidelė jų dalis išgryninama ir apdorojama, kad tiktų degalams. Panaudota biomasė iš talpyklų grįžta atgal į ūkį kaip trąšos – taip dar sutaupoma pinigų.

Ūkyje biometanu varomi visi automobiliai ir naujas traktorius. Pastarasis yra pirmasis biometanu varomas traktorius, kurį žemės ūkio technikos gamintoja „New Holland“ pradėjo pardavinėti praėjusiais metais

Guerinʼų ūkis, kurį sudaro penkios asocijuotos šeimos ir trys darbuotojai, tikisi jau netrukus visus čia dyzelinu varomus traktorius pakeisti švaresniais. „Tai tik istorijos pradžia“, – sako B. Gerinas.

Skaičiavimai rodo, kad metanas sudaro apie pusę Prancūzijos žemės ūkyje išsiskiriančių emisijų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos