Pasaulinė durpių substratų gamintoja plečiasi Lietuvoje
2015-04-23

Šilutė. Vokietijos durpių substratų, biokuro ir biomasės gamybos kompanija „Klasmann-Deilmann" skelbia apie 11 mln. eurų dydžio investiciją Klaipėdos apskrityje. Kompanijos fabrike Šilutėje planuojama plėsti gamybines patalpas, įrengti naujas modernias receptūrų, maišymo, sijojimo, pakavimo linijas ir tyrimų laboratoriją bei eksperimentinį šiltnamį.

Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje" praneša, kad pasaulyje pirmaujanti durpių substratų gamybos kompanija, turinti gamybos padalinius Europoje, Azijoje, JAV ir Pietų Amerikoje, per artimiausius trejus metus Lietuvoje planuoja sukurti mažiausiai 20 naujų darbo vietų.

Koncerno vadovo Dr. Norberto Siebelso teigimu, sparčią įmonės plėtrą ir augančias investicijas Šilutėje lėmė konkurencinga verslo aplinka, šalyje esantys resursai ir išvystyta infrastruktūra. „Dirbame labai konkurencingoje aplinkoje. Tik kompanijos, kurios investuoja į modernizaciją ir pajėgumo didinimą, gali išlaikyti pozicijas tarptautinėje rinkoje. „Klasmann-Deilmann" plėtrai renkasi Lietuvą dėl šalyje esančių resursų ir gerai išvystytos infrastruktūros bei konstruktyvaus bendradarbiavimo su viešuoju sektoriumi. Lietuva yra vienas iš pagrindinių „Klasmann-Deilmann" padalinių už Vokietijos ribų. Iš čia galime aptarnauti didelę dalį savo klientų visame pasaulyje. Pavyzdžiui, glaudžiai dirbame su Lietuvos vežėjais padengdami Europos rinkas, o neužšąlantis uostas aktualus dėl galimybės pristatyti gaminius jūra visus metus", - sako N. Siebelsas.

Pasak Ūkio ministro Evaldo Gusto, tokių įmonių plėtra Lietuvai išskirtinai svarbi: „2014 m. „Klasmann-Deilmann" SODRA apdovanojo už skaidrumą, o viena iš regioninių valstybinių mokesčių inspekcijų - už didžiausią indėlį į regiono biudžetą. Lietuvos regionams itin svarbu, kad šalyje kurtųsi ir plėstųsi socialiai atsakingas ir tvarus verslas, todėl Ūkio ministerija visokeriopai remia tokių įmonių kaip „Klasmann-Deilmann" plėtrą."


Bendras kompanijos realizuotos kultūrinių substratų, gėlių žemės, žaliojo komposto, medienos plaušo ir biomasės iš greitai augančių medžių plantacijų produkcijos kiekis pernai sudarė 3,4 mln. m³, kiek mažiau nei trečdalis šio kiekio buvo išgautas Baltijos šalyse.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Plėtros metu įmonės padalinyje Šilutėje, šiuo metu gaminančiame aukščiausios kokybės durpių substratų mišinius, ketinama ne tik įrengti naują aukštos klasės gamybos liniją, bet ir plėsti mokslo ir tyrimų veiklą. Bus įrengta gaminių testavimo laboratorija bei eksperimentinis šiltnamis. Ši veikla reikalauja išskirtinių kompetencijų, todėl planuojama glaudžiai bendradarbiauti su Aleksandro Stulginskio universitetu bei kitomis Lietuvos ugdymo įstaigomis. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir vidiniams darbuotojų mokymams.

„Investuok Lietuvoje" Investicijų plėtros departamento direktoriaus Justino Pagirio teigimu, plėtra ir investicijos į aukštos pridėtinės vertės tyrimų veiklą rodo ilgalaikius įmonės planus Lietuvoje: „Nuo pat įsikūrimo „Klasmann-Deilmann" nuosekliai investuoja mūsų šalyje, tačiau ši investicija tiek savo mastu, tiek planuojamomis veiklomis rodo rimtą kompanijos pasiryžimą Lietuvą paversti pagrindiniu padaliniu regione. Tai - didžiulis įvertinimas lietuvių darbo kokybei bei verslo klimatui ir kartu labai džiugi žinia regionams."

Kompanija Lietuvoje valdo penkias įmones: „Klasmann-Deilmann Šilutė", „Klasmann-Deilmann Gedrimai", „Klasmann-Deilmann Ežerėlis", „Klasmann-Deilmann Laukėsa" ir „Klasmann-Deilmann BioEnergy". Dėl verslo specifikos visos įmonės savo veiklą vykdo regionuose, nutolusiuose nuo didžiųjų miestų. Kai kuriuose regionuose „Klasmann - Deilmann" grupės įmonės yra tarp didžiausių atitinkamų regionų darbdavių.

Nuo 10-ojo dešimtmečio Lietuvoje veikianti kompanija išsiskiria ilgalaikėmis investicijomis į durpių gavybos ir durpių produktų gamybos modernizaciją. 2010 m. kompanija investavo beveik 10 mln. eurų į vieno iš didžiausių ir tuo metu moderniausių substratų fabrikų Baltijos šalyse statybas. „Klasmann-Deilmann" Lietuvoje taip pat vykdo su atsinaujinančia energetika susijusia veiklą ir valdo maždaug 2 tūkst. ha ploto rotacinių augalų plantaciją.

MŪ, „Investuok Lietuvoje" inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai