Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Energetika
Paramos elektros kaupimo įrenginiams gali prašyti ir ūkininkai
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Juridiniai asmenys, ūkininkai ir bendrijos jau gali prašyti finansavimo iki 500 kilovatvalandžių (kWh) galios individualiam elektros kaupimo įrenginiui įsirengti. Paramai numatyta 3,2 mln. Eur lėšų, ją koordinuos Lietuvos energetikos agentūra.

Valstybė kompensuos 40 proc. baterijos įsigijimo išlaidų labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms arba šiuos kriterijus atitinkantiems ūkininkams, atsinaujinančių išteklių energijos, piliečių energetikos bendrijoms ir pelno nesiekiantiems juridiniams asmenims, siekiantiems bendrijos statuso.

Energetikos ministras Dainius Kreivys šią savaitę sakė, kad į paramą galės pretenduoti tiek saulės, tiek vėjo elektrines turintys nebuitiniai gaminantys vartotojai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Fiksuota parama įrenginiams su geležies fosfato baterija įsirengti sieks 744,23 Eur/kWh, įsirengiant kaupiklį su ličio jonų baterija – ir 646,41 euro (be PVM).

Paramos gavėjai įrenginius privalės įsirengti per metus.

Ministerija siekia, kad iki 2026 m. antrojo ketvirčio būtų įrengta 15 megavatvalandžių papildomų atsinaujinančių išteklių elektrinėse pagamintos energijos saugojimo pajėgumų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos