Mūšyje dėl paramos biokuras nurungė biodujas
2012-03-05

Vilnius, kovo 5 d. Biodujų jėgaines statančios įmonės Europos Sąjungos (ES) paramos gaus mažiau nei tikėjosi, nes Ūkio ministerija susizgribo, kad finansavimo sąlygos buvo palankesnės biodujų, o ne medienos biokuro projektams, ir žada jas koreguoti. Verslas sako dėl besikaitaliojančios tvarkos negalintis planuoti investicijų.

Ūkio ministerija jau antrą kartą stabdo paraiškų pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių   panaudojimas energijos gamybai" vertinimą ir per porą savaičių žada pakoreguoti finansavimo sąlygas taip, kad būtų sudarytos lygios galimybės visiems energijos iš biomasės gamybos projektams, nepriklausomai nuo kuro rūšies, penktadienį rašo "Verslo žinios".

Pagal sustabdytas sąlygas, statant naują kogeneracinę jėgainę nepagrįstai aukštesnį įvertinimą gauna jėgainės, kurios energijos gamybai naudos biodujas, o ne kitos rūšies biokurą. "Toks pirmenybės teikimas vienai atsinaujinančių energijos išteklių rūšiai neužtikrina jų konkurencijos, ekonominio efektyvumo, nėra pasiekiamas optimalus investuojamų ES paramos lėšų efektas", - aiškina ūkio ministras Rimantas Žylius, pasak kurio, atsinaujinančių energijos išteklių skatinimas turi būti nukreiptas į prioritetines sritis, tokias kaip savivaldybių projektai, kurie sumažintų šildymo kainą vartotojams.

Linas agro mob 21 08 02

Pagal šią priemonę, kuriai skiriama 75 mln. litų, pateiktos 59 įmonių paraiškos, kurių vertė daugiau nei 311 mln. litų, biodujų ir biokuro projektai pasiskirstę maždaug po lygiai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai