Ministerijos akibrokštas biokuro augintojams
2012-08-08

Vilnius, rugpjūčio 8 d. Pasibaigus teismų karuselei dėl atmestų 180 paramos siekusių vėjo, saulės ir hidroenergetikos projektų, Žemės ūkio ministerija rizikuoja įsisukti į naują teismų ratą dėl paramos biokuro augintojams, rašo "Verslo žinios".

Pasikliovę penkerius metus galiojusiomis paramos taisyklėmis ir investavę į biokurui naudojamų želdinių įveisimą, likus trims dienoms iki paraiškų priėmimo pradžios, verslininkai sužinojo, kad padarytų išlaidų jiems nekompensuos.

"Jei paramos taisyklės nebus pataisytos, veikiausiai skųsimės teismui", - sakė energetinius gluosnius auginančios bendrovės "Reenergija" direktorius Donatas Gustas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Žemės ūkio ministerija, likus 3 dienoms iki paraiškų priėmimo, pakeitė finansavimo taisykles, nuspręsdama nepripažinti iki paraiškos pateikimo padarytų išlaidų.

"2012 metais taisyklėse nustatyta, kad tinkamomis finansuoti pripažįstamos išlaidos patirtos nuo paramos paraiškos pateikimo dienos. Tai padaryta atsižvelgiant į Europos Komisijos nuomonę, kad išlaidos, patirtos iki paramos paraiškos pateikimo, negali būti finansuojamos", - sakė ministerijos atstovai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai