Lietuviai Baltarusijoje įrengė didžiausią regione saulės elektrinę
2016-07-08

Minskas. Žaliosios energijos bendrovė „Modus energija" Baltarusijoje, šalia Medilo miesto įrengė didžiausią jėgainę kaimyninėje šalyje, gaminančią elektrą iš saulės energijos. 5,7 MW galios jėgainė bus pajėgi kasmet pagaminti 6,27 mln. kWh elektros, kurios užtenka ištisus metus elektra aprūpinti apie 3 tūkst. namų ūkių. Investicijos į šį projektą siekia 10,6 mln. JAV dolerių (9,56 mln. Eur).

 „Ši elektrinė - tai didžiausia saulės elektrinė ne tik Baltarusijoje, bet ir regione - ji galingesnė nei bet kuri jėgainė Lietuvoje, kitose Baltijos šalyse ar Lenkijoje. Tuo pačiu tai stambiausio masto „Modus energijos" projektas užsienyje. Baltarusijai, kaip ir Lietuvai, svarbu didinti energetinį saugumą ir nepriklausomybę, ir to padės siekti ši žalioji jėgainė, kuri užtikrins didesnę vietinę elektros generaciją, o visa saulės jėgainėje pagamintą elektros energiją tieks į Baltarusijos energetikos tinklą", - aiškina „Modus energija" direktorius Nikolajus Martyniukas (Nikolaj Martyniuk).

Linas agro mob 21 06 04

Naujoji jėgainė įrengta šalia Naručio (Naroč) ežero

15 ha teritorijoje įrengta per 22 tūkst. saulės modulių, kuriuos sutalpinti prireiktų 31 krovininės transporto priemonės. Baltarusijos saulės elektrinė turės ir teigiamą aplinkosauginį efektą - „Modus energijos" atstovai skaičiuoja, kad pakeisdama iškastinį kurą elektros gamyboje, ji leis išvengti apie 2270 t CO2 emisijų - tokį kiekį, kokį sugertų 103 170 medžiai arba 103 ha brandaus miško.

Pusę iš projektui reikalingų lėšų skyrė Europos Rekonstrukcijos ir Plėtros bankas (EBRD), likusią dalį investavo „Modus energija". Įvertinus pagal Baltarusijos atsinaujinančių išteklių įstatyme numatytas žaliosios energijos supirkimo kainas skaičiuojama, kad investicijos į naująją jėgainę atsipirks per 6 metų laikotarpį.

Lietuvoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse „Modus energija" yra įrengusi keliolika žaliosios energijos elektrinių, kurių bendra elektros galia siekia virš 20 MW elektros galios. Gamindamos ją aplinkai draugišku būdu, elektrinės per 2016 metus leis sumažinti CO2 emisijas daugiau nei 90 tūkst. tonų - tokiam kiekiui sugerti reikėtų daugiau kaip 3 mln. medžių, arba apie 3000 ha miško ploto.

Šiuo metu bendrovė aktyviai veikia Lietuvos ir Baltarusijos rinkose bei planuoja tolimesnę plėtrą Europos regione. „Žaliąją energiją vertiname kaip tvarų, konkurencingą ir ateityje dominuosiantį būdą gaminti elektros energiją. ES yra išsikėlusi tikslą, kad iki 2030-ųjų net 27 proc. visos sunaudojamos energijos būtų išgauta iš atsinaujinančių šaltinių", - aiškina N. Martyniukas.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai