JAV uždaromos etanolio gamyklos
2018-09-19

Niujorkas. Pagrindinis JAV etanolio gamintojas „Green Plains Inc“ uždarė dvi etanolio gamyklas Ajovoje ir mažina produkcijos mastus kitoje gamykloje Minesotoje dėl mažos pelno maržos.

Etanolio gamyba sumažėjo po to, kai dėl vis aštrėjančių prekybos nesutarimų Donaldo Trampo administracija suvaržė JAV prieigą prie etanolio rinkų Kinijoje, tad vidaus rinkoje atsirado perteklinė produkcija. Dėl to biokuro kainos tapo mažiausios per dešimt metų, pranešė „Reuters“.

Etanolio gamyba Ajovos valstijoje esančiame miestelyje Superior buvo pristabdyta, o kompanija „Green Plains“ planuoja uždaryti gamyklą Lakotoje (Ajova).  Fairmonte (Minesota) įsikūrusi kompanijos gamykla veikia puse savo pajėgumų, teigė nenorintys viešintis šaltiniai.

Linas Agro2 20 04 01

Įmonės atstovas spaudai Džimas Sterkas (Jim Stark) nedelsdamas atsakė į prašymus pakomentuoti situaciją. „Remiantis dabartinėmis rinkos sąlygomis, bendrovė iš naujo įvertina savo gamybos lygį“, – diplomatiškai teigė įmonės atstovas.

Iš viso „Green Plains“ perdirba apie 20 proc. etanoliui auginamų augalų per metus ir pagamina apie 1,48 mlrd. galonų (556,455 mlrd. l) etanolio, distiliavimui sunaudoja apie 4,1 mln. t grūdų per metus 17-oje JAV įsikūrusių gamyklų.

„Green Plains“ yra susijusi su „Valero Energy Corp“ (ji yra didžiausia pasaulyje nepriklausoma naftos perdirbėja ir pirmaujanti etanolio gamintoja), kaip etanolio gamintoja Nr.3 Jungtinėse Amerikos Valstijose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip pandemija veikia jūsų ūkio ir šeimos gyvenimą?
Orai