JAV pieno ūkis tapo energetiškai nepriklausomu
2016-10-20

Vašingtonas. JAV Kalifornijos valstijoje įsikūręs pieno ūkis gali būti vadinamas nulinio energijos sąnaudų objektu, mat jo poreikius užtikrina beveik 8 tūkst. saulės kolektorių ir vienas didžiausių regione metano dujų reaktorių, rašo portalas „Dairy Reporter".

Amerikiečio Džozefo Galo (Joseph Gallo) pieno įmonė jau 13 metų siekia tapti nepriklausoma nuo energijos tiekėjų ir iškastinio kuro naudojimo. Savininkų užmojis aprūpinti ūkį savo ištekliais išsipildė įrengus masyvią saulės kolektorių sistemą, kuri užima apie 3,2 ha. Projekto vertė - apie 4 mln. JAV dolerių.

Ūkininkai sugebėjo pereiti prie žaliosios, atsinaujinančios energijos, kuri generuojama čia pat įmonėje. Tai dar vienas žingsnis tvarios, pažangios ir aplinkos neteršiančios gyvulininkystės link.

„Saulės kolektorių sistema užtikrina apie pusę energijos poreikių, reikalingų pieno ir sūrio produktų gamybai, žemės ūkio veiklai. Pridėjus iš metano dujų gautą biokurą, priartėjame prie nulinio energijos sąnaudų lygio. Išlaikome senas gamybos tradicijas, tačiau panaudojame novatorišką ir tvarią energetikos praktiką", - sakė vienas ūkio savininkų Peteris Galas (Peter Gallo).

Taikant teršalų sklaidos skaičiavimo modelius, prognozuojama, kad per ateinančius 20 metų ūkis išvengs apie 27,5 tūkst. tonų anglies dvideginio emisijos. Kadangi įmonėje veikia vienas didžiausių Kalifornijoje metano reaktorių, karvidėse susikaupusios organines atliekos verčiamos biokuru, taip mažinant šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą į atmosferą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai