Garliavos katilinėje pradėjo veikti naujas biokuro katilas
2012-03-22

Garliava, kovo 22 d. Kauno rajone, AB „Kauno energija" Garliavos katilinėje pradėjo veikti naujas biokuro katilas, kuriame pagaminta šiluma bus tiekiama Garliavos miestelio gyventojams, įmonėms, įstaigoms. Tai - pirmasis biokuro įrenginys Lietuvoje, kurio statyba finansuota pagal Energetikos paslaugų bendrovės (EPB) finansavimo modelį.

Esminis šio modelio privalumas - įrenginių statybą finansuoja EPB, kuri, pagal sutarties sąlygas, nustatytą laikotarpį bus atsakinga ir už jų eksploatavimą.

Naujasis katilas pastatytas siekiant mažinti šilumos kainą vartotojams bei įvykdyti Europos Sąjungos direktyvų reikalavimus iki 2020 metų ne mažiau kaip 23 proc. šilumos gaminti iš atsinaujinančių energijos išteklių.

80 procentų visų katilinės įrenginių yra pagaminti Lietuvoje. Pats katilas yra pagamintas Danijos bendrovėje. Jis visiškai automatizuotas ir atitinka visus šiuo metu galiojančius techninius ir aplinkosaugos reikalavimus. Naujojo biokuro katilo galia yra 5,2 MW. Prie jo dar įrengtas 1,3 MW galios kondensacinis dūmų ekonomaizeris, kuris iš katilo su dūmais išeinančią šilumą sugrąžins į tinklą.

Vaderstad 12 05

Bendroji naujosios biokuru kūrenamos katilinės galia sudarys 6,5 MW. Be katilo įrenginių, dar pastatytas naujas biokuro kuro sandėlis, įrengta kuro padavimo sistema, pelenų šalinimo sistema ir kiti reikiami įrenginiai.

Per metus naujoji katilinė iš biokuro pagamins apie 25 000 MWh šilumos. Tai leis sutaupyti apie 2,6 mln. m3 šiuo metu katilinėje deginamų dujų per metus.

Katilo ir kitų įrenginių statybą pagal EPB modelį po konkurso finansavo uždaroji akcinė bendrovė ENG, kuri biokuru kūrenamą katilinę eksploatuos 20 metų, o po to perduos AB „Kauno energija" nuosavybėn.

Šiuo metu Garliavos katilinėje AB „Kauno energija" gaminamos šilumos savikaina siekia 17 centų už kilovatvalandę. Naujieji katilinės nuomotojai ją tieks pigiau.

Tai ne pirmasis „Kauno energijos" projektas Kauno rajone. Domeikavos gyvenvietė šildoma biodujomis, gautomis iš Lapių sąvartyno dujų, Noreikiškių katilinė kūrenama biodujomis, gaunamomis iš Kauno nuotekų valymo įrenginių, Ežerėlio katilinėje energija gaunama panaudojant durpes, gamtinėmis dujomis kūrenamos Raudondvario ir Neveronių katilinė.

Kauno rajono savivaldybės taip pat vykdo Atsinaujinančių energijos išteklių skatinimo direktyvą -  Babtų katilinėje šį šildymo sezoną jau buvo naudojamas biokuras. Numatyta pertvarkyti ir naudoti biokurą Karmėlavos ir Vandžiogalos katilinėse, statoma ir kitą šildymo sezoną keturis daugiabučius namus Vilkijoje aptarnaus nauja biokuro katilinė. Taip pat Savivaldybė pateikė 10 paraiškų Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondui mokyklų katilinėms atnaujinti.

KRS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai